Rubriky:

Reprezentace

Spekulace o kontumaci zápasu v Polsku trenéra Radu vůbec nevzrušovaly

7. října 2008 14:17 - PRAHA

Věděl své, takže se spekulacemi o kontumaci sobotního kvalifikačního zápasu v Polsku vůbec nevzrušoval. „Od začátku mně bylo jasné, že k této eventualitě nedojde, takže jsem se soustřeďoval na utkání, jež nás v Chorzowě čeká,“ pravil s lakonickým klidem trenér české fotbalové reprezentace Petr Rada, když se v úterý v poledne se svými svěřenci v dejvickém hotelu Praha sešel.

Po remízovém vstupu do kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010 v Severním Irsku čekají na českou fotbalovou reprezentaci další dva díly bojů o Jižní Afriku. Nejprve v sobotu v Chorzowě proti Polsku, poté příští středu v Teplicích proti Slovinsku.

„Proti Polákům to bude v sobotu moc těžký zápas. Vstup do kvalifikace se jim nepovedl, neboť doma jen remizovali se Slovinskem, takže bodová ztráta je bude pochopitelně motivovat v našem vzájemném duelu,“ je si Rada moc dobře vědom, co jeho svěřence v sobotu večer v Chorzowě čeká.

„A navíc - do kádru polské reprezentace se vrátili tři hráči původně vyřazení y kádru vzhledem k disciplinárním prohřeškům. Teď je tudíž náš protivník o tři výrazné individuality silnější, takže proti nám vyrukuje dobře složený tým se zkušeným nizozemským koučem Beenhakkerem na lavičce,“ dodával Rada.

Žádná změna v nominaci není aktuální

Se svými svěřenci se sešel při obědě, na odpoledne jim naplánoval první trénink na Strahově. V nominovaném kádru k žádným změnám nedošlo, i když trenér má pochopitelně možnost povolat další hráče z širšího reprezentačního kádru.

„Žádná změna v nominaci není aktuální,“ potvrdil pro Sport.cz mluvčí reprezentace Lukáš Tuček.

„Na nedávném trenérském semináři jsem se ale znovu ujistil v přesvědčení, že takovéto změny na poslední chvíli nejsou moc dobré. Zvláště, když dodatečně povolaný hráč potom sedí na lavičce náhradníků, nebo dokonce na tribuně,“ svěřil se Petr Rada.

zp, Sport.cz

Zrušit