Rubriky:

Reprezentace

Heinz se do Brücknerovy nominace neprostřílel

27. srpna 2003 13:54 - PRAHA

Nominaci na kvalifikační dvojzápas s Běloruskem a Nizozemskem oznámil trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner. Mezi 21 jmény chybí zářivá ostravská hvězda Marek Heinz, s pěti zářezy nejlepší střelec první ligy. Naopak, do národního týmu se vracejí obránci Martin Jiránek, Petr Johana a gólman Antonín Kinský.

 

archiv

Ti v mužstvu během červnového klání s Moldavskem chyběli. O Heinzovi se reprezentační lodivod vyjádřil takto: "Svou výkonnost musí potvrdit dlouhodobě, ale budeme ho sledovat, stejně jako i další hráče."

Brückner však nevyloučil, že by mohl na poslední chvíli povolat dodatečně ještě jednoho hráče. "Uvidíme, v jakém stavu dorazí nominovaní fotbalisté. Ale zatím mám o jejich zdravotním stavu jen pozitivní informace," doplnil svou nominaci reprezentační kouč.

:. ANKETA
Zasloužil by si podle vás ostravský střelec Marek Heinz nominaci? Hlasujte na konci článku.

Reprezentanti se sejdou v pondělí 1. září v Praze, první utkání je čeká v sobotu 6. září v běloruském Minsku. Ve středu 10. září pak uvidí dlouho očekávaný duel s Nizozemskem stadión Sparty v Praze na Letné.

Zářijový kvalifikační dvojduel bude podle Brücknera dosud největšího zkouškou týmu pod jeho vedením. "Je zřejmé, že se už bojuje pouze o dvě případná místa. Mezi námi a Nizozemskem se rozhodne, kdo postoupí přímo z prvního místa a koho bude čekat baráž," dal kouč najevo, že přichází klíčový okamžik celé kvalifikace. Pokud by český celek oba zápasy vyhrál, zajistil by si definitivně postup na evropský šampionát, který se bude hrát příští rok v Portugalsku.

Do Běloruska odletí výprava v pátek, do Čech se vrací ihned po utkání.

Nominace
Brankáři
Petr Čech (Rennes, 12 startů/0 branek), Jaromír Blažek (Sparta Praha, 3/0), Antonín Kinský (Liberec, 3/0)
Obránci
René Bolf (Ostrava, 12/0), Zdeněk Grygera (Ajax Amsterdam, 16/1), Tomáš Hübschman (Sparta, 10/0), Marek Jankulovski (Udine, 21/4), Martin Jiránek (Reggina, 4/0), Petr Johana (Sparta, 12/0), Tomáš Ujfaluši (Hamburk, 19/2)
Záložníci
Tomáš Galásek (Ajax Amsterdam, 25/0), Pavel Nedvěd (Juventus Turín, 70/16), Karel Poborský (Sparta, 87/5), Tomáš Rosický (Dortmund, 29/6), Vladimír Šmicer (Liverpool, 64/23), Roman Týce (Mnichov 1860, 13/1)
Útočníci
Milan Baroš (Liverpool, 19/10), Jan Koller (Dortmund, 42/25), Vratislav Lokvenc (Kaiserslautern, 54/8), Jiří Štajner (Hannover, 10/1), Štěpán Vachoušek (Marseille, 7/1)

Novinky

Zrušit