Rubriky:

Reprezentace

Živě

VIDEO: Kočovník Ujfaluši si sbalí Martu, počítač a je spokojený

10. února 2009 16:30

Prožil hektický začátek roku. Fotbalisté Atlétika Madrid zabředli do krize a Tomáš Ujfaluši trpěl s nimi. Když padl trenér Aguirre, český reprezentant se ho zastal. Pod jeho nástupcem Resinou ambiciózní tým zabral a obránce se o to klidněji chystá na středeční zápas v Maroku. Navíc doufá, že na jarní kvalifikaci už vrátí kapitánskou pásku Tomáši Rosickému.

Pod novým koučem jste s Atlétikem ukončili zlou sérii a vyhráli 3:0 nad Huelvou. Hodně jste si oddechli?

Určitě. Hrajeme za ambiciózní klub, jsme pod velkým tlakem. Vrátili jsme se do hry o postup do Ligy mistrů, což je také náš cíl. Třetí až čtvrté místo v lize.

Po odvolání Javiera Aguirreho jste udělal odvážné prohlášení. Mexického kouče jste se zastal.

On nás po dvanácti letech dostal do Ligy mistrů. A chybělo mu málo, podle mě tak čtyři body, aby místo vyhazovu seděl na lavičce dál.

Klubu taková otevřená slova nevadí?

Nevím. Řekl jsem ale jen to, co si myslí spousta hráčů.

Ale stejně, jste docela mazák, že takhle mluvíte...

Myslím, že pozici mám v Atlétiku dobrou. Pod Aguirrem jsem hrál všechny zápasy a také s jeho nástupcem Abelem Resinou jsme už hodně debatovali.

A jak vlastně mluvíte? Španělsky?

Po zápase ano, ale když se potřebuji vyjádřit obšírně, tak ještě raději italsky. V kabině pak používám hlavně angličtinu. Němčiny si teď moc neužiji.

Jste dobrý, zvládáte čtyři jazyky.

Baví mě, myslím, že jazyky mi jdou. Až skončím s fotbalem, budu mít aspoň větší výběr, co dělat dál.

Vzhledem k zápasu v Maroku jste poslední dny stále v letadle. Jak to snášíte?

Jak jsem už dřív zveřejnil, mám svoji Martu. Beru ji všude s sebou a vždy mi pomůže. (smích)

Copak vy si ženským jménem pojmenovaný léčebný přístroj na bázi elektrošoků pouštíte i v letadle!?

Marta je na baterky, takže když letím s týmem, tak to jde. Ale v normální lince mi to přijde hloupé.

To abyste byl neustále sbalený.

Já toho moc nepotřebuji. Popadnu Martu a počítač, to je vše a letím dál. Důležité je, abych se během nabitého programu hodně vyspal a odpočinul si.

Zdravotní stav Tomáše Rosického se lepší. Vnímáte zápas v Maroku jako možná poslední, v němž navléknete kapitánskou pásku?

Takhle se nad tím nezamýšlím, ale vypadá to dobře. S Tomášem jsem před týdnem mluvil. Jeho návrat v březnu by byl skvělý.

Rok 2009 bude pro reprezentaci klíčový.

Pro postup na světový šampionát musíme udělat maximum. Chce to hrát pravidelně v klubech, bez zranění a dočkat se návratu Tomáše. Maroko je rychlý, technický soupeř, určitě nás prověří.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.