Rubriky:

Reprezentace

Nedvěd: Musím poděkovat všem

10. září 2003 23:36 - PRAHA

Jako správný kapitán táhl neúnavně mužstvo k vítězství a patřil v zápasu s Nizozemskem k nejlepším hráčům na hřišti. Pavel Nedvěd po zásluze chválí své spoluhráče, podle jeho slov, ale na velké oslavy postupu na mistrovství Evropy nebude čas, hráče volají povinnosti v ligových soutěžích. ROZHOVOR

 

ČTK/Michal Krumphanzl

Jaké máte pocity?

Je to fantazie, podařilo se nám to, po čem jsme všichni toužili. Myslím, že jsme si postup za výkony v celé kvalifikaci zasloužili. A musím za to všem poděkovat. Nejen hráčům, ale i celému realizačnímu týmu.

Co podle vás rozhodlo o výhře?

Do zápasu jsme šli dobře naladěni a nahrál nám rychlý gól. To bylo přesně to, co jsme si přáli. Celých devadesát minut jsme bojovali nadoraz. Na všech podle mě bylo vidět, jak moc ten zápas chceme vyhrát. Všichni chtěli na mistrovství Evropy a splnil se nám velký sen.

Pochválil byste z pozice kapitána někoho speciálně?

Pochvalu zaslouží všichni. Výborně zahrála naše obrana, Nizozemci se až na ten jeden gól po odraženém balónu k ničemu nedostali.

Jak vám bylo, když soupeř snížil na rozdíl jediného gólu?

Mužstvo za takové situace může znejistět, ale my jsme to zvládli.

Vy osobně už jste zažil třetí postup na mistrovství Evropy. Kterého si vážíte nejvíc?

Určitě tohoto, je to hodně čerstvé.

Jak byste charakterizoval tým, který vybojoval postup?

Skvělá parta, všichni táhneme za jeden provaz. Hrajeme jako jeden tým, který má fantastickou soudržnost. Jeden pomáhá druhému a to je nejdůležitější.

Budete mít čas postup pořádně oslavit?

Musíme se nějak domluvit, asi něco podnikneme. Ale zřejmě to nebude nic velkého, protože spousta kluků už zase v sobotu hraje ligu a musí rychle zpátky do svých klubů. Já letím do Turína už v sedm ráno.

Jan Krůta, Václav Procházka

Zrušit