Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté do 19 let dostali v kvalifikaci od Španělů pět branek

21. května 2009 20:07 - TALLINN

Čeští fotbalisté do 19 let ve čtvrtek vstoupili do kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství Evropy v Tallinnu vysokou porážkou 1:5 se Španělskem. Svěřence trenéra Aleše Křečka čekají ještě zápasy s Německem a domácím týmem, v boji o jediné postupové místo na červencový šampionát na Ukrajině však jejich šance rapidně klesly.

Už v poločasu prohrávali Češi 0:2, po změně stran dostali ještě o jeden gól více. Za český tým se trefil pouze obránce glasgowského Celtiku Milan Mišůn.

Podle Křečka bylo Španělsko lepší a vyhrálo zaslouženě. "Nemuselo to ale být takovým rozdílem. Až do stavu 1:3 nemám hráčům co vytknout, hráli to, na co měli. Individuální kvality obou soupeřů byly neporovnatelné," uvedl na svazovém webu trenér.

Svým svěřencům však vyčítal ztrátu koncentrace v závěru zápasu. "Zbytečně vlastními chybami nabídli Španělsku ještě dva góly. To je samozřejmě škoda, protože výsledek 5:1 je krutý," poznamenal Křeček.

Nelíbila se mu ani Šuralova zbytečná žlutá karta. "Je pro něj druhá a vystavuje mu stop pro sobotní zápas s Německem. Ze stejného důvodu nebude moci nastoupit ani Čmovš. Změn v sestavě ale bude víc, nejen tyto dvě vynucené. Do hry se může vrátit Hušbauer, který kvůli kartám nemohl hrát teď," dodal Křeček.

Jeho výběr je v estonské metropoli bez největších ofenzivních hvězd Václava Kadlece ze Sparty a mladoboleslavského Jana Chramosty, které kluby neuvolnily.

Druhé utkání s Německem sehraje český celek v sobotu od 16:00.

Kvalifikace ME fotbalistů do 19 let v Tallinnu:
Česko - Španělsko 1:5 (0:2)
Branka ČR: Mišůn - Sielva, Mato, Mérida, Aquino, Falqué.
Sestava ČR: Hladký - Nitrianský, Sus, Čmovš, Mišůn - Doležal (53. Kecl), Folprecht, Hejda, Navrátil (78. Valter) - Šural, Petr. Trenér: Křeček.
Estonsko - Německo 0:5 (0:2)

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace