Rubriky:

Reprezentace

Výkonný výbor ČMFS dosadil do nového vedení STES i Poborského

29. června 2009 15:41 - PRAHA

Nově zvolený výkonný výbor fotbalového svazu v pondělí na svém prvním zasedání odvolal představenstvo marketingové společnosti STES, která pro ČMFS shání peníze. V čele STES tak končí Jaroslav Vacek, Jan Kinda a Marcel Petrásek. Místo nich se ve vedení firmy objeví mimo jiné Karel Poborský s Petrem Doležalem, noví členové výkonného výboru.

Bývalý reprezentant Poborský a šéf Slavie Doležal v představenstvu doplní Dušana Svobodu z pražské Sparty, který ve struktuře STES figuruje už od ledna. Dozorčí rada firmy se také po dnešku výrazně zúžila z devíti členů na tři. Jejím předsedou zůstal Miroslav Kříž, nový místopředseda ČMFS zastupující ligové kluby. S ním budou v dozorčí radě pracovat i Jaromír Gajda z olomouckého klubu a Pavel Marek.

Výkonný výbor svazu dal hned po sobotní valné hromadě najevo, že změny ve vedení STES budou jedním z jeho prvních kroků. Od dnešního tahu si "fotbalová vláda" slibuje lepší práci firmy.

STES v současnosti do fotbalu ročně přináší podle odhadů kolem 300 miliónů korun. Kříž, který má ekonomiku ve výkonném výboru na starosti, věří, že suma se v budoucnu může zvýšit. Stejně jako dotace pro ligové kluby, které například před minulou sezonou od STES obdržely sumu kolem 4,5 miliónu korun na tým. Podle Kříže se tato částka během dalších čtyř let může až zdvojnásobit. Výkonný výbor vidí možnost větších zisků například při prodeji televizních práv.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace