Rubriky:

Reprezentace

Mokrý: Zadržení nemělo žádnou souvislost s funkcí předsedy ČMFS

22. července 2009 10:00 - PRAHA

Bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý strávil prakticky celý úterní den na policejní vyšetřovně v Praze. Ráno byl ve svém brněnském bydlišti zatčen, ale po sérii výslechů nebyl podle svého vyjádření obviněn. Po propuštění se vrátil zpět do Brna, kde ve středu nastoupil zpět do svého současného zaměstnání ve fotbalovém klubu 1. FC Brno, kde je ředitelem. Na úterní dramatické okamžiky by prý rád co nejdříve zapomněl a prohlásil, že vyšetřování nijak nesouviselo s jeho působením ve funkci předsedy svazu.

 

Igor Zehl, ČTK

Mokrý špatně vstřebával, co všechno v úterý absolvoval, ale minimálně neskrýval zlobu na policisty, kteří ho ráno zatkli. "Naše mladá demokracie se má ještě co učit. Byl jsem odveden v poutech jako nějací zločinci, kteří se dopustí vraždy. Přitom se během dne ukázalo, že moje jméno s vyšetřováním celého případu nesouvisí a už vůbec nesouvisí nijak s mým působením ve funkci předsedy fotbalového svazu," uvedl Mokrý po propuštění.

"Šlo o výrazné omezení svobody a s právníky budu řešit další kroky," řekl Mokrý ve středu na mimořádné tiskové konferenci v Brně. "Manželka byla vyděšená a maminka se z toho málem složila," líčil. "Neproběhla u mne žádná důkladná prohlídka a nebyly předloženy důkazy," dodal.

Tehdy Mokrý ještě předsedou

Potvrdil odhad svých nástupců v čele českého fotbalu, že policisté šetří finanční záležitosti okolo vstupenek pro mistrovství Evropy v roce 2004. Tehdy ale Mokrý ještě předsedou svazu nebyl.

"Vyšetřování souviselo s mým tehdejším působením ve společnosti Fotbal Trading a domněnkou, že bylo špatně nakládáno se vstupenkami. Jenže na to já neměl žádný vliv, navíc existovala řada orgánů, které celý proces schvalovaly, a to se také během šetření ukázalo," tvrdí bývalý šéf českého fotbalu. "Údajně měl Fotbal Trading zatajit v účetnictví obrdženou částku 31 miliónů korun, což považuji za nesmysl," doplnil ve středu Mokrý.

Bývalý předseda ČMFS a současný ředitel 1. FC Brno Pavel MokrýBývalý předseda ČMFS a současný ředitel 1. FC Brno Pavel Mokrýfoto: ČTK/Igor Zehl

Kauza pro něj končí

I proto je přesvědčen, že pro něj tímto kauza skončí. "Za celým tím divadlem, které se odehrálo, musí někdo stát, mám svůj tip, ale nechám si ho pro sebe," řekl ve středu Mokrý. "Šlo jen o to zdiskreditovat mě, mou rodinu a klub," rozčiloval se.

Zlobí ho, že se během dne objevily údajně nepodložené informace, kterým se nemohl bránit. "Jedna televizní stanice odvysílala, že mi byla provedena domovní prohlídka a že dokonce byly nalezeny nějaké důkazy. Přitom k žádné domovní prohlídce nedošlo, natož aby se našly nějaké důkazy. Ale mediální obraz už byl na světě. Pro moji manželku to nebyly lehké chvíle," svěřil se funkcionář, který před odchodem do fotbalových funkcí byl policejním důstojníkem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace