Rubriky:

Reprezentace

V nominaci jednadvacítky chybí Morávek

27. srpna 2009 15:50 - PRAHA

V nominaci fotbalové reprezentace do 21 let pro dvě utkání kvalifikace mistrovství Evropy se Severním Irskem a Německem chybí Jan Morávek ze Schalke. Nevešel se mezi třiadvacet hráčů, které ve čtvrtek nominoval trenér Jakub Dovalil.

 

Milan Malíček, Právo

Morávek v Schalke nenastupuje a Dovalil po vzájemné dohodě rozhodl, že pro něj bude nyní nejlepší, aby trénoval v klubu. "Honza byl s námi sice na Islandu, ale v současné situaci je to pro něj lepší varianta. Měsíc nehrál soutěžní zápas a budeme ho potřebovat dokonale připraveného na mistrovství světa dvacítek, kde začne příprava co nevidět," vysvětlil Dovalil, který je trenérem obou výběrů.

Do týmu se naopak vracejí po zranění Adam Hloušek, Ondřej Mazuch a také Radim Řezník. "V jeho případě to je po devíti měsících absence, což je určitě potěšující zpráva," připomněl Dovalil pauzu jednoho z klíčových hráčů defenzivy způsobenou listopadovou operací utrženého vazu v koleně.

Se Severním Irskem bude hrát jednadvacítka v pátek 4. září v Jablonci, s Německem v úterý 8. září ve Wiesbadenu. Obě utkání budou k vidění v televizi: domácí duel na Nova Sport, zápas v Německu bude vysílat DSF.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace