Reprezentace

Plašil výborný výkon shodil naivním faulem

5. září 2009 22:32 - BRATISLAVA

Naivní penaltový faul Jaroslava Plašila před zraky sudího v klíčové kvalifikační bitvě o mistrovství světa v Jihoafrické republice zhatil snahu českého týmu v bratislavském souboji se Slovenskem. V propadlišti dějin tak zůstane skvělé sólo Necida před vyrovnávacím gólem i chladnokrevnost Pudila v zakončení. Remíza 2:2 totiž naděje na postup značně narušila.

Michaela Říhová, Právo

Petr Čech        2-

Lehké centry snadno chytal. Ve 21. min. se nenechal překvapit dělovkou Hološka, která těsně před brankářem skočila. Výborně zneškodnil střílený centr Vitteka.

Zdeněk Grygera           4

Za zbytečný faul na půlce viděl žlutou kartu. Byl nepřesný v rozehrávce, útok příliš nepodpořil. I proto, že ho spoluhráči mnohdy opomíjeli. Chyběla mu rychlost, od protihráčů byl daleko.

Tomáš Sivok    3

Ve vzduchu bezchybný. Všechny vysoké míče skvěle odvrátil. Při rohu v 58. min. hlavičkoal těsně vedle. Po hodině hry z uctivé vzdálenosti sledoval gólový centr Vitteka.

Michal Kadlec 4

Jistým výkonem ve vzduchu držel Slováky na distanc, nebál se zapojit do rozehrávky. Hned v úvodu 2. půle váhavě kontroloval míč do autu a vyrobil roh pro Slováky. Po hodině hry nepokryl skórujícího Šestáka.

Marek Jankulovski       3-

Na levé straně se snažil o podporu útoku, ale míče z jeho kopaček neměly pokaždé potřebnou přesnost. V defenzivních soubojích byl často pozdě. Jeho výbornou střelu po standardní situaci ve 40. minutě domácí obrana zablokovala. Po přestávce měl podíl na gólu Šestáka, když se špatně zajistili s Kadlecem.

Tomáš Hübschmann     2-

Skvěle odebíral míče. Slováci jeho prostorem nemohli projít. Byl důrazný. Ale ve 37. minutě se kolem něj Weiss protančil k velmi nebezpečnému centru. Po přestávce kazil.

Jiří Štajner        4-

Snažil se, ale jeho přihrávky neměly přesnost, při bránění byl nedůrazný. Ve 40. minutě mohl rozhodnout, ale ve výborné pozici pálil z deseti metrů mimo. Po akci Necida zachoval chladnou hlavu a nahrál lépe postavenému Pudilovi. Vše zhatil nerozhodností při rozehrávce v 72. min., po níž Slováci získali míč a následně vytěžili penaltu. Nebyl pro Slováky nebezpečný.

Jaroslav Plašil   2-

Ve středu zálohy navázal na výkon z přípravného utkání s Belgií. Nabízel se, neustále byl v pohybu. Rozděloval míče, současně byl i důrazný při bránění. Většina jím rozehraných standardních situací byla nebezpečná. Výborný výkon totálně zničil zbytečným penaltovým faulem na Zabavníka.

David Jarolím   3

S Hübschmannem a Plašilem se nemohl srovnat. Dost míčů pokazil, ale také mnoho útoků soupeře přerušil. Ve srovnání s Hamburkem nemohl najít svojí roli. V soubojích váhavý.

Daniel Pudil      1

Nejlepší hráč na hřišti. V nenávistné atmosféře chladnokrevně srovnal na 1:1. Už v 6. minutě velmi nebezpečně pálil. S kuráží se pouštěl do soubojů se Škrtelem, rychlostí dělal obraně Slovenska problémy.

Jan Koller        4

Sklepával míče pro spoluhráče. Při hlavičkových soubojích měl na zádech neustále jednoho ze Slováků. Při napadání byl na hrotu příliš osamocený. Na těžkém terénu měl špatný pohyb.

Milan Baroš     1

Hned po střídání poslal do brejku Pudila. Rychlostí narušoval obranu soupeře a ve správný čas naběhl po Plašilově rohu k zadní tyči a hlavou srovnal.

Tomáš Necid   2

Předvedl famózní sólo před vyrovnávací brankou, kdy zesměšnil dva protihráče. Snažil se i ve zbytku utkání, ale do další šance už se nedostal.

Václav Svěrkoš

Nehodnocen. Hrál příliš krátce.

Kvalifikace Slovensko – ČR na Sport.cz
ON-LINE: Slovensko – Česko 2:2
REFERÁT: Vidina postupu do Afriky je po remíze na Slovensku pro český tým dál hodně mlhavá
TRENÉR: Koller má dva metry a já ho lámat nebudu, zachoval Hašek humor i po remíze
HRÁČI: Náš nejlepší zápas, chválil Čech, ale zklamaný Koller definitivně končí
HODNOCENÍ: Plašil výborný výkon shodil naivním faulem
HAŠEK: I bod nám dává šanci o Afriku ještě bojovat
KOLLER: Na mezinárodní scénu už nepatřím
EXPERTI: Proč šel Koller taky brzy dolů, nechápali
PUDIL: Škrtel to nemá v hlavě v pořádku, kroutil hlavou střelec Pudil
POSTUP: Remíza na Slovensku konec postupových nadějí neznamená, ve hře je i baráž

Časová osa: Reprezentace