Kdyby Koller neujel, mohl zaútočit na svůj vlastní rekord

Tři body a co nejvíc nastřílených gólů v síti soupeře. To je rozkaz dne pro fotbalovou reprezentaci ve středečním kvalifikačním duelu v Uherském Hradišti. Povést by se jí to mělo, protože San Marino je jedním z posledních trpaslíků, kteří na mapě fotbalové Evropy zbyli. Především pro útočníky je utkání výzvou, aby ohrozili střelecké rekordy národního týmu.

Jan Koller během kvalifikačního zápasu na Slovensku

Naštval se a hned po remíze na Slovensku dal fotbalové reprezentaci znovu sbohem. Jan Koller přitom mohl proti San Marinu atakovat své vlastní rekordy. Vylepšit si bilanci 55 gólů v mezistátních zápasech a třeba i překonat počet tref v jednom zápase. V roce 2005 Češi porazili Makedonii 6:1 a Dino se trefil hned čtyřikrát v krátkém rozpětí kolem přestávky, v 41., 45., 48. a 52. minutě. Hattrick dokázali v samostatné české éře zaznamenat Horst Siegl, Vladimír Šmicer a Miroslav Baranek.

Miroslav Baranek2001ČR - Korejská rep. 5:0Drnovice

Trenér Ivan Hašek však bude motivovat hráče i k překonání týmového střeleckého rekordu. Maximem české reprezentace je výhra o sedm gólů, kterou zaznamenala na úkor Andorry (8:1) a právě San Marina (7:0). Takové skóre by nároďák na Slovácku určitě bral, ve hře o postup na MS 2010 může hrát roli každý gól.

„Víme, o co nám jde. Vsadíme na ofenzívu a tomu budou odpovídat i některé změny v sestavě. Na druhou stranu však nejde nastupovat na hřiště s plánem, kolik gólů chceme nastřílet,“ nabádá Hašek k trpělivosti. „Věřím, že se prosadíme a útočné záměry naplníme,“ slibuje Tomáš Necid, jenž by se měl vydat v Kollerových stopách.