Chtěl jsem ukázat Matěje, culil se po dvou trefách Rabušic

Byl to jeho zápas. Michal Rabušic sestřelil dvěma brankami mistry Evropy z Německa a zařídil lvíčatům cennou výhru 2:1. První branku vstřelil ze hry, podruhé se radoval po proměněné penaltě. Na kameru pak ukázal fotku novorozeněte. „Sestřence se narodil syn Matěj, slíbil jsem, že ho ukážu na kameru,“ usmíval se šťastný střelec.

Michal Rabušic (vlevo) v dresu Brna obchází slávistického Adama Hlouška.

Pohled do kolonky góly říká, že to byl váš zápas, cítíte to taky tak?

Já to takhle neberu. Byl to důležitý zápas a jsem prostě rád, že nám to vyšlo a máme tři body.

Na Islandu jste dal důležitý vedoucí gól, jenže v Jablonci proti Severním Irům jste v základu nebyl. Šlo o záměr, nebo dokonce o dohodu, že si útočníci síly rozdělí?

Nic takového. Prostě se trenér rozhodl takto, já jsem v Jablonci šel na hřiště až v průběhu.

Němce, mistry Evropy, mající v sestavě několik hráčů pravidelně nastupujících v bundeslize, jste půl hodiny k ničenu nepustili. A později to byl vyrovnaný zápas. Asi velmi povedený, že?

Opravdu jsme hráli hodně dobře první poločas, velmi dobře jsme bránili, udrželi jsme vpředu míč a oni to měli moc těžké a nic si do přestávky nevytvořili.

Co říci k vašim dvěma gólům?

Ta akce se nám povedla, když jsem nabíhal a viděl, jak ke mně jde míč, tak už jsem tušil, že to bude paráda…

A penalta? Nestříhali jste si jako v pátek Severní Irové?

Tak to jsme si určitě nestříhali… Byli jsme určeni čtyři, Bořek Dočkal se mě zeptal, jestli si věřím a já řekl, že ano.

Jak kopete penalty? Díváte se na brankáře, nebo se rozhodnete pro určité místo?

Teď jsem se rozhodl pro střed brány a vyšlo to!

Dáváte góly v lize i v jednadvacítce, dá se říci, že zažíváte skvělý podzim?

To ano, doufám, že si toho někdo všimne…

Po druhém gólu jste šli slavit do rohu a byl z toho žlutá karta. Nebyla zbytečná?

Sestřence se narodil syn Matěj, tak jsem měl jeho obrázek na tričku pod dresem a slíbil jsme jí, že ho ukážu na kameru. Tak snad se to odpouští v takovém případě?

Spoluhráči peníze do společné kasy možná, ale UEFA určitě ne! Ale případný stop za karty by v kvalifikační skupině už nemusel tolik bolet. Máte nakročeno do baráže.

Je to tak. Máme dvanáct bodů, ještě zbývají tři ze čtyř zápasů doma. Bude suprová nálada a budeme si to užívat.

V Brně si vás asi moc neužijí, jste v širší nominaci na MS 20. Těšíte se?

Určitě se těším, tedy jestli mě trenér Dovalil nominuje. Je to další šance se ukázat. Na takovém turnaji se nehraje každý den. A jak to může být fajn, ukázali kluci před dvěma lety v Kanadě.