Rubriky:

Reprezentace

Nechtěli jsme dostat bůra jako Kostarika, těšila bezbranková remíza s Brazilci Dovalila

1. října 2009 07:30 - PORT SAÍD

Čeští fotbaloví reprezentanti do 20 let neskrývali velkou radost z toho, jak dobře takticky zvládli zápas proti velkým favoritům z Brazílie. S "Kanárky" ve středu uhráli bezbrankovou remízu, která je bez ohledu na výsledek sobotního duelu s Kostarikou už s jistotou posouvá do osmifinálové fáze, což bude mít podle českých mladíků pozitivní vliv na jejich sebevědomí v další fázi turnaje.

 

Amr Abdallah Dalsh, Reuters

Trenér Jakub Dovalil byl nadšený z toho, jak jeho svěřenci s Brazílií naplnili předzápasový plán. "Kluci to zvládli výborně. Přesně tak, jak jsme si řekli. S Brazílií se nedá hrát otevřený fotbal a nechtěli jsme dopadnout jako před námi Kostarika, která dostala pět gólů. I remíza je proti ní výborný výsledek. Museli jsme vyjít z dobré obrany, což se povedlo. Svědčí o tom i to, že se Brazilci do mnoha šancí nedostali," řekl ČTK Dovalil.

"Za to, jak kluci zvládli utkání v defenzivě, zaslouží velkou pochvalu. Obstáli na jedničku. Z hlediska taktiky a organizace hry jsem z toho měl mnohem lepší dojem než v neděli, kdy jsme porazili Austrálii," uvedl Dovalil.

Čelůstka byl překvapený

Pravý obránce Ondřej Čelůstka byl sám překvapený, jak Češi dokázali odrážet ataky Brazilců, kteří se až na jedno nastřelené břevno příliš do zakončení nedostali. "V první půli neměli jedinou střelu, což je v souboji s Brazílií unikát. Ale nebylo to nic jednoduchého, technicky na tom byli výborně a uspěli jsme jen díky tomu, že jsme v obraně hráli týmově a zastupovali jsme se. Remíza je spravedlivá a zasloužená," pochvaloval si zadák pražské Slavie.

Více o zápase Brazílie - ČR čtěte zde.

"A postup do osmifinále je velkou odměnou za to, jak jsme ten zápas zvládli," přidal se záložník Petr Wojnar, jeden z nových mužů v základní sestavě. "Když trenér říkal, že sestavu obmění, tajně jsem doufal, že nastoupím. Hrát s Brazílií je splněný sen, a když uděláte takový výsledek, je radost dvojnásobná," radoval se Wojnar.

Český kouč měl dobrý dojem i z toho, jak se mužstvo vyrovnalo s pěti změnami v základní sestavě oproti nedělnímu duelu s Austrálií. "Čeká nás dlouhý turnaj a není možné jej zvládnout s jedenácti hráči. Jsem rád, že se ukázalo, jak máme široký a vyrovnaný kádr. Noví hráči v sestavě obstáli velmi dobře," řekl Dovalil.

Splněný cíl sejme psychický tlak

Češi si před turnajem stanovili postup ze skupiny jako základní cíl a skutečnost, že mají splněno už po dvou zápasech, z nich prý sejme psychický tlak. "Mít jasno po dvou zápasech byl spíš takový sen. A s jídlem roste chuť," prohlásil Dovalil, který nemá strach z toho, že by jeho hráči vypustili duel s Kostarikou.

"To nehrozí. Bude to zase úplně jiný zápas než s Brazilci, budeme zase muset víc útočit. A zase dojde k nějakým změnám v sestavě," plánoval Dovalil. "Hlavní je, že teď už můžeme hrát ve větším klidu. Motivací je i to, že pokud zůstaneme ve skupině druzí, tak se nebudeme muset stěhovat z Alexandrie, kam jedeme už zítra," přiblížil Čelůstka nejbližší program českého týmu, který ve čtvrtek opustí současné útočiště Port Saíd.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace