Rubriky:

Reprezentace

Šmicer: Nechci svůj odchod spojovat s Jarolímem, který by na pivo s Vízkem určitě šel

12. listopadu 2009 12:30 - PRAHA

Přestože si představoval svůj konec kariéry ve Slavii jinak, nechce slyšet nic negativního na adresu trenéra Karla Jarolíma. Sám by se dokonce přimlouval za to, aby ještě na lavičce sešívaných zůstal. "Změna trenéra by pár zápasů před koncem podzimu ničemu nepomohla," vysvětluje nový manažer reprezentace, jenž se chystá na novou kapitolu svého života. "První věcí pro mě je, snažit se poznat a porozumět chodu reprezentace," stanovil si první cíle.

 

Pavel Dosadil, Sport.cz

„Ne, opravdu šlo o spontánní a nečekané rozhodnutí. Sám jsem si představoval konec jinak,“ odpověděl Šmicer na dotaz ohledně svého ukončení kariéry. Jeden z fanoušků slávistického klubu ho vyzval, aby se s diváky rozloučil tak, jak se na hráče jeho formátu sluší. Poslední sbohem by Šmicrovi mohli fanoušci vzdát po utkání Evropské ligy s Janovem. „Určitě by se mně to líbilo, ale nevím, zda je to proveditelné,“ kroutil hlavou bývalý hráč mimo jiné Bordeaux a Liverpoolu.

O podrobnostech a skutečných důvodech Šmicrova odchodu ze Slavie toho chtěli čtenáři Sport.cz vědět všechno. „Odchod ze Slavie nechci spojovat s Karlem Jarolímem. Prožil jsem s ním dva a půl roku, kdy jsme dvakrát získali titul. Pořád ho respektuji a přeju mu hodně štěstí. Jemu i Slavii. Odchod mě samozřejmě mrzí, ale nemohl jsem jinak,“ odpověděl taktně šestatřicetiletý fotbalista.

Po jeho kvapném odchodu z pražského klubu se nechal slyšet Šmicrův tchán Ladislav Vízek, že za to může trenér Jarolím. Ale Šmicer je přesvědčen, že profesionální řevnivost v soukromou nepřeroste. „Myslím, že na pivo by si klidně sednout mohli, protože se spolu znají hodně dlouho. To, že každý má občas jiný pohled a názor na určitě věci, neznamená, že se musí nenávidět,“ prohlásil Šmicer, který je i proti případnému odvolání Jarolíma z lavičky. „Změna trenéra by pár zápasů před koncem podzimu ničemu nepomohla. Ale odchodu Ericha Brabce lituji,“ dodal.

Odpovědi Vladimíra Šmicra najdete zde.

Do své nové role manažera reprezentace se hodlá vrhnout po hlavě, nejdříve se však potřebuje rozkoukat. „První věcí pro mě je, snažit se poznat a porozumět chodu reprezentace a samozřejmě se snažit najít chyby a zlepšit je,“ prohlásil Šmicer, jenž se netají tím, že by šel rád ve stopách německého manažera Olivera Bierhoffa. „Protože je pro nás určitě vzorem a kdyby se podařilo získat co nejvíc informací, jak on to na německém svazu dělá, bylo by to jen ku prospěchu,“ vysvětlil.

Na nabídku Ivana Haška kývl i proto, že bude spolupracovat s Michalem Bílkem. „Jsem spokojený s volbou Michala Bílka do čela reprezentace. Je to mladý trenér, který má mužstvu co dát. Z bývalých koučů rád vzpomínám na trenéra Brücknera, protože jsme pod ním hráli opravdu dobrý fotbal,“ vzpomněl na charismatického trenéra.

Překvapivě mnoho otázek dostával bývalý reprezentační záložník i od fanoušků znesvářeného sparťanského tábora. „Jsem rád, že mě lidé takhle berou, že ví, že jsem slávista, ale zároveň umím respektovat soupeře a chovat se slušně. To mi někdy na našich stadiónech chybí. Je to pořád jen sport, jímž by se měli lidé bavit,“ je přesvědčen rodák z Děčína.

„Miluji staré filmy z padesátých šedesátých let s chytrým hecováním a vtipnými narážkami, protože měly úroveň. Zařvat na někoho, že je p..., je strašně jednoduché a přitom děsivě urážející,“ vysvětlil potom Šmicer, jehož se jeden ze čtenářů také ptal na to, co dělal, když zjistil, že se na britských ostrovech domnívají, že se stal novým koučem národního týmu: „Smál jsem se,“ dodalo slávistické Štístko, které si snad trochu štěstí přenese i do národního celku.

Zdeněk Pavlis, oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace