Rubriky:

Reprezentace

Bílkova mise začala prohrou. Sice až po penaltách, ale i tak ostudnou

15. listopadu 2009 16:15 - AL AJN (SAE)

Bílkova mise u české reprezentace začala prohrou! Sice až po penaltovém rozstřelu, při němž selhali Rozehnal, Necid a Pudil, ale i tak je prohra s mužstvem pořádajících Spojených arabských emirátů na úvod turnaje v Al Ajnu ostudná. Po rozháraném výkonu tak bude český tým hrát ve středu jen o třetí místo s Ázerbájdžánem, který na úvodu turnaje prohrál 0:1 s Irákem.

 

Jan Tauber

Jednu korekturu musel trenér Bílek udělat, ještě než zápas odehrávající se za neustálého prozpěvování a bubnování tribun dirigovaných místními předříkávači vůbec začal. Nateklé koleno nepustilo Kušníra na hřiště, takže v obraně zaskočil Limberský. „Následek střetu z posledního ligového duelu na Slovácku,“ glosoval lakonicky svou absenci Ondřej Kušnír.

Rozehnal měl šanci, jenže...

Sázka na ofenzivní fotbal, který Bílek svému výběru naordinoval a jenž od něho v úvodním turnajovém duelu vyžadoval, mohla dojít naplnění hned v samém úvodu. Rozehnal totiž vyskočil před bránou domácího Násira na centrovaný balón ze všech nejvýš, jenže jeho hlavička minula tyč.

Fotbal SAE - ČR na Sport.cz:
ON-LINE SAE - ČR
REFERÁT Bílkova mise začala prohrou
OHLASY Měli jsme vyhrát a jít do finále
BÍLEK Nezapomínejme, jde o zkoušení

Ze slibné příležitosti tudíž nebylo nic, ale hlavně - reprezentace Emirátů si začala v defenzívě i uprostřed hřiště počínat mnohem odpovědněji, větší sehranost na ní byla patrná, takže  začínala mít opticky navrch.

Nesehranost příliš patrná

Zase takový problém to nebyl, neboť na českém výběru bylo až příliš patrné, že se v tomto zápase potkal poprvé...  Středová řada si nerozuměla, navíc Matějovskému jako by už po dvaceti minutách ubývaly síly, trio útočníků bylo tudíž až zoufale odříznuto, i v obraně se objevovaly díry. Moc nescházelo, aby v 26. min. Khámis jednu z nich ztrestal, neboť se dostal do šance ze sorty vyložených. Drobný však reflexivním zákrokem zachránil spoluhráče od pohromy a vyzval je, aby se v závěru první půle také ukázali. Hloušek, Rozehnal a Hubník se před přestávkou  skutečně do slibných příležitostí dostali, jenže jimi pohrdli.

Rozháraná partie až do konce

Ani po změně stran se obraz servírovaného fotbalu nezměnil. Zatímco na domácím týmu bylo patrné, že hraje již delší čas pohromadě, daleko víc si rozumí a i prvky taktiky a discipliny od temperamentního slovinského kouče Katance už stačil vstřebat, hledání Bílkova výběru v rozhárané partii  servírující pramálo fotbalu pokračovalo.

Pro letenského stopera Hubníka hodně nešťastně, neboť po hodině hry se zranil a odkulhal z placu, takže na Letné se trenér Chovanec určitě chytal za hlavu. A když musel střídat i zraněný Papadopulos, zavládly v českém táboře obavy, aby snad vzhledem k marodce nemusel ve středečním utkání nastoupit manažer Šmicer.

Naštěstí i v promíchaném a proti původním trenérovým představám hodně improvizovaném složení Bílkův výběr závěrečnému snažení domácího týmu odolal, gól neinkasoval, takže rozuzlení musel přinést až penaltový rozstřel.

Dramatický, protože Rozehnal střílel vedle a Necidovu střelu brankář vyrazil, Rajnoch a Magera se trefili, jenže závěrečný Pudilův pokus domácí gólman Násir rovněž zlikvidoval, takže česká reprezentace prohrála a ve středu bude hrát s Ázerbájdžánem jen o třetí příčku.

Turnaj v SAE:
SAE - ČR 0:0 - 3:2 po pokutových kopech

Rozhodčí: Dalkam (Jordánsko) - Bahrúz, Sulejman (oba SAE). ŽK: Avaná - Rozehnal, Limberský, Blažek, Necid. Diváci: 5000. Penalty proměnili: Džabir, Kamali, Rahmán - Rajnoch, Magera. Penalty neproměnili: Abduláh - Rozehnal, Necid, Pudil.

SAE: Násir - Sálim, Chamali, Kásim, Džabir - Vihajbí, Chádir, Mubarak,Khamís - Šihhí, Chalíl. Trenér Srečko Katanec.

Česká republika: Drobný - Limberský, Hubník, Rozehnal, Pudil - Matějovský, Švec, Lička - Fillo, Necid, Hloušek. Trenér Michal Bílek.

Zdeněk Pavlis (Al Ajn, SAE), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace