Rubriky:

Reprezentace

Španělé jsou tajemní, se Skoty bude potíž, varuje diplomat Šmicer před schůzkou v Madridu

18. února 2010 15:07 - PRAHA

Na strategickém plánu se sice česká fotbalová ekipa mířící do Španělska dohodla, před páteční schůzkou o termínech kvalifikace o EURO 2010 ho však drží v tajnosti. „Nebylo by taktické něco prozrazovat předem,“ naučil se už mluvě diplomatů manažer české reprezentace Vladimír Šmicer, který se společně s trenérem Michalem Bílkem a vedoucím národního týmu Jaroslavem Dudlem bude snažit prosadit jízdní řád, jenž by českému týmu nejvíce vyhovoval.

 

Stanislav Peška, ČTK

Nebudou mít jednoduché prosadit své představy, protože i španělští hostitelé samozřejmě předloží návrh, který bude po chuti jim. Už proto, že jejich reprezentace jako jediná z účastníků evropské kvalifikační skupiny I startuje na světovém šampionátu v Jižní Africe. „Zkoušeli jsme představy Španělů sondovat, ale jjsou tajemní a všechno drží pod pokličkou,“ je si manažer českého národního týmu Vladimír Šmicer vědom toho, že největší favorit kvalifikační skupiny bude chtít prosadit svou.

Klima hrát roli nebude

„Výhodou tentokrát je, že nemusíme brát zase až takový ohled na klimatické podmínky v jednotlivých zemích, neboť nejseverněji leží Česká republika a Litva. Něco jiného by bylo, kdybych měli ve skupině třeba Nory nebo Švédy. To by dohady kolem programu kvalifikace určitě komplikovalo,“ připomíná protřelý fotbalový diplomat Jaroslav Dudl, který za posledních deset let absolvoval po boku trenéra Jozefa Chovance a poté Karla Brücknera všechny schůzky o kvalifikačních termínech.

Skotsko nebude chtít slevit

„Problém možná vznikne se Skotskem, které podle prvních vzájemných konzultací má také své představy, z nichž nebude chtít slevit. Z Litvou už naproti tomu společnou řeč našli,“ prozrazuje Vladimír Šmicer, pro něhož bude madridské schůzka další zkušeností v nové funkci. „Samozřejmě že zodpovědnost cítím daleko větší, než když jsem ještě hrával. Jenže na druhou stranu jako hráč jsem mohl výsledek na hřišti ovlivnit,“ meditoval před dnešním odletem do Španělska.

Pokud by během pátečního rokování k dohodě zástupců Španělska, České republiky, Skotska, Litvy a Lichtenštejnska nedošlo, určí sled zápasů los.

Los není Bílkovi po chuti

„Do 15. března musíme na UEFA nahlásit  sled a termíny jednotlivých zápasů. Případná další schůzka je ale vyloučená, takže k dohodě by dojít mělo,“ upozorňuje Dudl. „Kdyby rokování ztroskotala, přijde na řadu los. Už jednou jsme to zažili. Na schůzce o termínech kvalifikace o EURO 2004  k dohodě nedošlo a proto se sled utkání losoval. Nakonec nám vyhovoval ještě víc, než původní představa, s níž trenér Karel Brückner na rokování cestoval.“

„Riziko, které sebou losování nese, je příliš velké a proto se budeme o dohodu snažit. Los by totiž rozhodně nebral v úvahu rozehranost mužstev, klimatické podmínky či naše představy a přání,“ věří i trenér Michal Bílek, že se v sobotu vrátí z madridské schůzky s jízdním řádem, který bude jemu a jeho týmu vyhovovat.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace