Fotbalová sedmnáctka prohrála v kvalifikace ME s Gruzií

LANŽHOT

Čeští fotbalisté do 17 let prohráli v úvodním utkání elitní kvalifikační fáze o postup na mistrovství Evropy s Gruzií 0:1 a výrazně si zkomplikovali vyhlídky na účast na finálovém turnaji v Lichtenštejnsku. Jedinou branku čtvrtečního zápasu v Lanžhotě vstřelil v závěru prvního poločasu Kazaišvili. Další duel čeká český tým v sobotu proti Ukrajině.

Českým mladíkům utkání vůbec nevyšlo. V poslední minutě úvodního dějství nezvládli svěřenci Jiřího Štola ofsajdový systém, čehož využil Kazaišvili a po kličce gólmanu Veselému poslal míč z úhlu do opuštěné branky. Po změně stran se domácí dlouho nemohli dostat k výraznějším šancím, naopak soupeř podnikal nebezpečné brejky do otevřené obrany. Jednou Veselého zachránila tyč.

Pokud Češi nechtějí přijít o šanci na postup, musejí v sobotu uspět proti Ukrajině. Na závěr je ještě čekají Nizozemci. Na šampionát se probojuje sedm vítězů kvalifikačních skupin a nejlepší tým z druhých míst.