Rubriky:

Reprezentace

Fotbalová sedmnáctka na ME narazí na Řecko, Turecko a Anglii

7. dubna 2010 21:23 - VADUZ

Česká fotbalová reprezentace do 17 let narazí na květnovém závěrečném turnaji mistrovství Evropy v Lichtenštejnsku na úřadující šampiony z Turecka, Řecko a Anglii. Rozhodl o tom středeční los ve Vaduzu. Šampionát se odehraje od 18. do 30. května.

Češi se na mistrovství představí po čtyřech letech, naposledy družstvo vedené Jakubem Dovalilem získalo stříbro v Lucembursku. Trenérovi reprezentace Jiřímu Štolovi, jehož tým si postup zajistil v březnu při domácí kvalifikaci na jižní Moravě, se téměř stoprocentně splnilo přání, protože chtěl ve skupině Řeky a Angličany. Pouze místo obhájce vítězství Turecka by prý bral Francii.

"Vyšlo to ze dvou třetin. Druhá skupina se zdá být hodně našlapaná, ale to neznamená, že nás čeká lehká práce," uvedl na svazových internetových stránkách Štol. "Vždyť Anglie jako jediná ze všech prošla oběma fázemi kvalifikace bez ztráty bodu, když šestkrát vyhrála. Turci dokázali postoupit ze skupiny, která se hrála ve Francii, a Řecko v kvalifikaci neprohrálo," vypočítal Štol.

Ve druhé skupině se poměří právě Francie, která se na mistrovství dostala až poté, co své místo přenechalo domácí Lichtenštejnsko, Španělsko, Portugalsko a Švýcarsko.

Šampionát odstartuje 18. května zápasy ve skupinách. Dva nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do semifinále, které je na programu 27. května, finále se odehraje o tři dny později. Devět z patnácti zápasů se uskuteční na hlavním stadionu ve Vaduzu, kde se letos 12. října v kvalifikaci o mistrovství Evropy představí česká reprezentace. Další zápasy hostí město Eschen-Mauren.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace