Rubriky:

Reprezentace

Fenin se na reprezentaci těší: Po vleklém zranění je to balzám a naděje

11. května 2010 19:32

Ještě za trenéra Karla Brücknera byl Martin Fenin (23) členem základního osmnáctičlenného kádru reprezentace. V končící sezóně měl ale vleklé zdravotní problémy, které ho nepustily na trávník. Vypadl ze sestavy Frankfurtu i národního mužstva. Na jaře pak sbíral ligové starty po minutách. „O to příjemnějším překvapením byla pozvánka od trenéra Bílka,“ přiznal útočník, který je nyní s klubem ve Vietnamu.

Překvapila vás nominace do reprezentace na dva zápasy s Tureckem a USA?
Velmi příjemně mě překvapila a jsem za ni strašně rád. Po vleklém zranění je to balzám a naděje, že se na mne nezapomnělo a mám znovu šanci si zahrát za národní mužstvo. Vždyť naposledy jsem nastoupil loni v dubnu v kvalifikaci se Slovenskem na Letné, zápas jsme 1:2 prohráli a šance na postup na mistrovství světa se začala vytrácet.

Říkal jste, že momentálně pobýváte ve Vietnamu. Trávíte tam dovolenou?
Kdepak, jsme tu na akci, kterou zorganizoval náš sponzor. Hrajeme fotbal. V sobotu ráno se vracíme do Frankfurtu.

To byste mohl stihnout zápas Teplic na Letné...
Doufám, že se mi to podaří. Bude to zajímavý duel, v němž jde Spartě o titul a Teplice jí mohou zkřížit plány.

Byl jste dlouho na marodce, co vám vlastně bylo?
To dodnes nikdo pořádně neví. Podstoupil jsem operaci třísel, která ale zřejmě nebyla nutná. Objevily se další komplikace. Jsem moc rád, že už to mám za sebou.

Kolik jste toho na jaře odehrál?
Moc ne. Starty jsem sbíral po minutkách, až v posledním kole proti Wolfsburgu jsem nastoupil v základu.

Takže nebylo ani moc gólů...
Bohužel jen dva. Ten druhý jsem dal v březnu Bayernu Mnichov, když jsem přišel na poslední čtvrt hodinu. A byl vítězný, takže alespoň toho si cením. Jinak chci na tuhle sezónu co nejrychleji zapomenout.

Co vám v téhle době nejvíc chybí, abyste se dostal opět do formy?
Fyzička. Tu potřebuji dohnat. Samozřejmě i herní praxe, ale věřím, že se do ní rychle dostanu a trenéra Bílka v Americe přesvědčím, že se mnou může zase počítat.

Jaká je spokojenost ve Frankfurtu s desátou příčkou v bundeslize?
Vcelku ano, protože jsme získali 46 bodů, což je oproti minulým sezónám hodně. Vyhnuli jsme se záchranářským bojům a dokonce ještě šest kol před koncem soutěže jsme hráli o evropské poháry. Kdybychom zbytečně neprohráli v Mönchengladbachu, možná by se nám to i povedlo. To nás trochu mrzí.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace