Rubriky:

Reprezentace

Bolf: Loni bych něčemu takovému nevěřil

14. října 2003 08:44 - PRAHA

Obránce české fotbalové reprezentace René Bolf prožívá rok nejkrásnějších fotbalových snů. Pravidelně nastupuje v národním týmu, s kterým postoupil na mistrovství Evropy a mimořádně se daří i jeho mateřskému Baníku Ostrava, vedoucímu týmu ligy. Se svými pocity se Bolf svěřil v rozhovoru pro deník Právo.

 

FC Baník Ostrava

Společně s Petrem Čechem jste odehrál v kvalifikaci nejvíce minut, napadlo vás před více než rokem, že byste se mohl stát základním kamenem reprezentačního týmu?

Loni bych něčemu takovému nevěřil. Pro mne je každá pozvánka do reprezentace velká čest a jsem vděčný, kdykoliv jdu v reprezentačním dresu na trávník. Na mých výkonech má velký podíl celé mužstvo, jsme skvělá parta.

Vy prožíváte nepochybně rok fotbalových snů...

To určitě! Daří se reprezentaci, teď i Baníku. Nemohu si po této stránce přát nic lepšího.

Lze sobotní utkání s Rakouskem srovnat například s duely s Nizozemci?

Každý zápas je jiný a tyto byly odlišné. Nizozemci víc chodili do plných, bránili jsme jinak než ve Vídni. Tady jsme hráli bez stresu z prohry, chtěli jsme vyhrát, což se podařilo. Především jsme se snažili udělat radost našim fanouškům, byli skutečně fantastiční a přijelo jich hodně.

Byla znát na hře mužstva absence sedmi hráčů, kteří nastupovali pravidelně v kvalifikaci?

Samozřejmě se to částečně projevilo na souhře, ale všichni kluci, kteří šli do zápasu, ať v tomto, nebo jiných utkáních, dávali do hry vše. Týmový duch je úžasný.

Nemáte obavu, že může přijít porážka a ten duch se vytratí?

Toho se vůbec nebojím. Každý z nás si uvědomuje, že porážka zákonitě přijde. My ale uděláme všechno pro to, abychom ji co nejvíc oddálili. Toto mužstvo je natolik silné, že ji určitě zvládne.

Euro v Portugalsku je za více než půl roku. Věříte, že forma vydrží?

Věřím, protože jsme týmem profesionálů, kteří pro to udělají maximum. Lze si jen přát, aby se nám všem dařilo v klubech a hlavně vydrželo zdraví. Snad jsme si jako tým v tomto směru vybrali smůlu už teď, kdy nám pro zranění chyběli čtyři hráči.

Nyní se budete plně věnovat Baníku, který vede ligu a už se mluví o titulu...

To se píše v novinách, my o titulu nemluvíme, ale samozřejmě si uvědomujeme svoje postavení v tabulce. Hovořit o titulu by bylo v této době předčasné a neuvážené. Na podzim nás čeká ještě spousta těžkých zápasů a k tomu celé jaro. Na tyhle úvahy je dost času. Jdeme zápas od zápasu s cílem každý vyhrát. Až se budou na konci jara sčítat body, uvidíme, na kolikáté místo nám to bude stačit. Věřím však, že Baník bude v tabulce hodně vysoko.

Neuvažujete ještě o změně dresu?

V Baníku jsem spokojený, hraji v reprezentaci. Netajím se tím, že bych si chtěl zahrát ještě v nějakém špičkovém klubu, ale rozhodně se tím netrápím. Když něco zajímavého přijde, budu rád, v opačném případě se s tím také vyrovnám.

Karel Felt, Právo

Zrušit