Rubriky:

Reprezentace

Kouče Dovalila v Jablonci mrzely zbytečné žluté karty

7. září 2010 20:12 - JABLONEC NAD NISOU

Vítězně zakončili čeští fotbalisté do 21 let účinkování v základní skupině kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. První místo v tabulce si pojistili výhrou 3:1 nad Islandem v Jablonci. Ani hosté ale nesmutnili, protože navzdory porážce rovněž postoupili z druhého místa do říjnové baráže, která se losuje v pátek v Dánsku.

 

Radek Petrášek, ČTK

Trenér Jakub Dovalil  přiznal, že měl z utkání obavy. „Po slabém výkonu proti Německu, který nás vykolejil, jsem nevěděl, co mohu očekávat. Oproti minulému zápasu jsem navíc udělal spoustu změn v základní sestavě. Bylo to i z taktických důvodů, aby se hráči ohrožení druhým žlutým napomenutím vyvarovali případné absence v play-off,“ vysvětlil kouč.

Na vítězství ale našel i méně radostné stránky. „Mrzí mě inkasovaný gól po chybě v rozehrávce a kaňkou jsou zbytečné žluté karty Hořavy a Pekharta. Faul na půlce a lehké zakopnutí míče beru jako nedisciplinovanost,“ tvrdil Dovalil

Vácha střídal, aby nedostal kartu

Střelecký účet zápasu otevřel v prvním poločase záložník Lukáš Vácha. Přesto do druhého poločasu už nenastoupil. „Svou úlohu jsem splnil a myslím, že vedoucí gól nám zvedl sebevědomí do dalšího průběhu. Trenér mě vystřídal hlavně kvůli tomu, abych nedostal žlutou kartu, co by se přenášela i do baráže. Ale strkanici před standardní situací jsem měl pod kontrolou. Rozhodčí mi jen domluvil a nic víc neřešil,“ líčil liberecký fotbalista.

Krásným gólem na 3:0 se blýskl záložník Jan Kovařík. „Pomohlo mi, že jsem znal hřiště i prostředí. Při té úspěšné ráně se míč odrazil od břevna a do sítě. To se ani nedá trénovat. Podobný gól jsem dal i před týdnem v domácím poháru, ale na mezistátní scéně je to mnohem cennější,“ povídal jablonecký fotbalista.

A koho by si přál do baráže? „Určitě nějakého hratelného soupeře. Pak už půjde jen o to, abychom se na něj dobře připravili. Pokud se chceme dostat na evropský šampionát, musíme vyřadit kohokoliv, kdo nám přijde do cesty,“dodal Kovařík.

eš, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace