Rubriky:

Reprezentace

Bílek před Skotskem: Hrajeme o hodně, proto zápas zvládnout musíme

8. října 2010 17:04

Půjde mu o všechno. Jeho reprezentačnímu týmu také, protože kdyby snad dnes večer Skoty v druhém díle kvalifikace o EURO 2012 neporazil, může se s vidinou postupu rozloučit. Dvě bodové ztráty v domácích zápasech by šlo v dalších zápasech kvalifikace už těžko odčinit. Proto si je i trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek náramně dobře vědom, jak důležitá partie ho od 20:15 v Edenu čeká...

 

Kateřina Šulová, ČTK

Už za pár hodin vás čeká konfrontace se Skotskem, která bude zřejmě nejdůležitějším zápasem vaší dosavadní trenérské kariéry. Vždyť v Edenu půjde o všechny postupové naděje...

Každý kvalifikační zápas je vrcholem mé kariéry, ale takhle teď neuvažuji. Myslím jen na to, že potřebujeme vyhrát a postavení v kvalifikaci si tak vylepšit.

Vítězství je ale přece povinností. Vzhledem k úvodní domácí prohře s Litvou i třeba tomu, že hrajete doma a jste tudíž favoritem...

Samozřejmě, i když vzhledem k předchozím výsledkům je v psychické výhodě soupeř, který už má na kontě čtyři body. Remizoval v Litvě a pak se štěstím, ale přece, porazil Lichtenštejnsko. Hrajeme prostě o hodně a proto nám povinnost velí zápas vyhrát.

Se Skotskem jste hráli přípravný zápas letos v březnu na jeho půdě, takže ho máte přečteného. Může vás něčím překvapit?

Předpokládám, že Skotové budou i večer předvádět fotbal založený na solidní kombinaci, důrazu v osobních soubojích, agresivitě. Rozhodně to nebude typický ostrovní fotbal s nakopávanými míči na vysunutého útočníky a centry do šestnáctky. Budou podnikat rychlé výpady, z nichž si sice moc šancí nevytváří, ale v jejichž zúročování jsou ohromně produktivní. I o tom nás ostatně v březnu přesvědčili.

Jenže ze skotského tábora zazněly hlasy, že mužstvo podřídí zisku bodu všechno a že vsadí na totální defenzivu. Dokonce že k zápasu vyrukuje bez útočníka s čtyřmi obránci a šesti záložníky...

Tomu nevěřím, od svého herního stylu Skotové neustoupí a jednoho útočníka postaví. Vždycky hráli s Kenny Millerem, jenž je kvalitním útočníkem, takže s ním budou hrát zase. A když nenastoupí Miller, na hrotu se někdo objeví.

A co vaše reakce? Přeskupíte mužstvo? Provedete v sestavě v porovnání s Litvou změny?

Musím, protože Baroš s Feninem nejsou k dispozici. Rozestavení hráčů ale moc měnit nebudu, určité změny udělám v postavení záložní řady.

To abyste posílil ofenzívu, neboť vítězství je nutností?

To abychom reagovali na sílu a přednosti soupeře.

A co složení útočné dvojice, když tentokrát nemáte k dispozici Baroše a Fenina? Opět vsadíte na jednoho vysokého a jednoho běhavého hráče?

Nejsem ještě stoprocentně rozhodnutý. Všichni čtyři útočníci, které mám k dispozici, jsou na tom dobře a jsou připraveni nastoupit.

Takže je možné, že byste nasadil od začátku mladého Václava Kadlece?

Vypadá dobře, při trénincích na něm bylo patrné, že je v pohodě. Kdyby nastoupil, po psychické stránce by utkání určitě zvládl.

Nastoupí?

Sestavu oznámím až těsně před zápasem, i když o ní mám už z 99 procent jasno.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace