Rubriky:

Reprezentace

Bílek zřejmě vezme do Španělska Kozáka

21. února 2011 08:44 - PRAHA

Libor Kozák možná brzy vymění reprezentační dres. Z jednadvacítky, jejímž je už stabilním členem, totiž povýší do áčka. Kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek sledoval útočníka Lazia ve včerejším utkání italské ligy s Bari a podle všeho bude jeho tajným trumfem pro kvalifikaci ve Španělsku!

 

Jan Handrejch, Právo

„Ano, může být v nominaci na nejbližší dvojzápas. Jeho šance je hodně velká,“ prozradil Bílek. Při současných problémech s útočníky by právě Kozák mohl být řešením. Stále totiž není jisté, zda bude Baroš po zranění dostatečně rozehraný a hlavně zcela zdráv. „Zatím nastupuje na určité časové úseky zápasů, nechce nic uspěchat. Počítám s tím, že se na něj pojedu podívat,“ přiznal kouč.

Český útočník z Lazia Řím Libor Kozák se raduje z branky do sítě Sampdorie Janov.Český útočník z Lazia Řím Libor Kozák se raduje z branky do sítě Sampdorie Janov.foto: Reuters/Giampiero Sposito

Pokud bude Baroš v pořádku, o jeho nominaci na dvojzápas ve Španělsku (25. 3. v Granadě) a s Lichtenštejnskem (29. 3. v Č. Budějovicích) nikdo nepochybuje. Ale jeho přítomnost by Kozáka nijak ohrozit neměla. „Je to takový buldoček, který nikomu nedá nic zadarmo. Dokázal si vybojovat místo v sestavě, prosazuje se v koncovce. V prvním zápase dal dva góly, stoupl si k penaltě. To jen svědčí o tom, v jaké je momentálně pohodě,“ řekl Bílek.

Chystá se rovněž do Německa, aby viděl v akci Morávka v Kaiserslauternu. Ten stejně jako Kozák hraje za jednadvacítku. „My rozhodně jednadvacítce ustupovat nebudeme. Jsem domluvený s trenérem Dovalilem, že áčko má na březnový termín jednoznačně přednost. Pak ale budeme brát v potaz, že jednadvacítku čeká šampionát,“ uvedl kouč, který opět pošilhávát i po Hlouškovi. Ten začal v Kasierslauternu od svého odchodu ze Slavie okamžitě hrát a je vidět, že mu změna dresu prospěla.

Bílká trápí malá vytíženost Rosického

Bílka mrzí i to, že kapitán jeho družiny Rosický poslední dobou v Arsenalu není pevným článkem základní sestavy. „Je to nepříjemné hlavně pro Tomáše. Pokud by hrál ob zápas, tak je to celkem v pohodě, ale nějaká delší pauza by mu asi neprospěla. Tomáš sám se současnou situací spokojen není, ale věřím, že zase začne víc hrát,“ dodal trenér.

Reprezentaci hrubě nevyšla poslední příprava v Chorvatsku, kde Češi prohráli 2:4. Ale Bílek si pořád nemyslí, že šlo o propadák. „Stojím si za tím, že jsme dostali lekci z produktivity. Dopustili jsme se velkého množství chyb v defenzívě, ale byly činnosti, ve kterých jsme na tom byli líp, třeba v držení míče. Taky jsme kopali pět rohů oproti jejich jednomu a na střely to bylo zhruba vyrovnané. Nebyl to zápas, v němž by nás soupeř přehrál. Ale prohráli jsme si ho sami vlastními chybami,“ stojí si za svým Bílek.

V utkání v Pule propadl zejména Polák, který se navíc veze s mizérií v klubu. Ve Wolfsburgu sice začal hrát od přestupu z Anderlechtu pravidelně, ale ve všech třech zápasech tým prohrál. „Je pravda, že mu zápas v Chorvatsku nevyšel. Nechci, aby to vypadalo, že se jeho pozice nějak výrazně zhoršila, ale netvrdím, že ve Španělsku nastoupí v základu,“ pravil mnohoznačně Bílek.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace