Česká sedmnáctka na úvod ME remizovala s Rumunskem

BĚLEHRAD

Čeští fotbalisté do 17 let ve svém úvodním utkání na mistrovství Evropy v Srbsku remizovali s Rumunskem 1:1. Zisk bodu zařídil dvě minuty před koncem Nikolas Salašovič. Svěřenci trenéra Josefa Csaplára tak udrželi naději na postup do semifinále i na účast na mistrovství světa, k čemuž potřebují skončit do třetího místa ve skupině. V druhém utkání skupiny B Nizozemci zvítězili 2:0 nad Německem.

Český tým se dlouho nedokázal prosadit přes rumunskou obranu. Naopak soupeř několikrát zahrozil a v 52. minutě jej poslal do vedení nejlepší kvalifikační střelec Himcinschi.

Vysvobození pro český tým přišlo až v 78. minutě, kdy Salašovič vyslal na soupeřovu branku první přímou střelu a ta skončila v síti. Záložník Slavie přitom do utkání málem nenastoupil, protože se potýkal s poraněním paty.

V dalším utkání se Češi utkají v pátek od 17:00 s Německem.