Rubriky:

Reprezentace

Čeští fotbalisté se trmáceli do Jokohamy více než šest hodin

5. června 2011 10:00 - MACUMOTO

Poslední noc strávili ze soboty na dnešek čeští fotbalisté v japonském horském středisku Macumoto. Dopoledne japonského času absolvovali pozápasový trénink na tamním stadiónu a pak se s prefekturou Nagano definitivně rozloučili. Po obědě vyrazili do Jokohamy, kde se bude hrát úterní zápas proti domácímu národnímu týmu.

 

Yuriko Nakao, Reuters

V obou dosud odehraných zápasech Kirin Cupu zatím nepadl gól, a tak každá vstřelená branka může v úterý zamotat konečným pořadím turnaje. Vítěz zápasu tradiční měření tří reprezentací vyhraje, případná jiná remíza než 0:0 odsoudí do role třetího vzadu Peru, které už bude v té době doma. Pak by se podělili o první místo Japonci s Čechy.

V případě dalšího bezbrankového výsledku se o vítězství podělí všechny tři týmy a všem budou rozděleny finanční odměny, které pořadatel vypsal. Celkem se hraje o 160 tisíc, z nichž sto získá samostatný vítěz, polovinu stříbrný tým a třetí celek se musí smířit s odměnou 10 tisíc dolarů.

Češi ale nejprve musí vstřebat herně nepříliš vydařený zápas s Peru, který je sice udržel ve hře o konečný primát, ale proti Japonsku ve vyprodané aréně pro 70 tisíc diváků v Jokohamě by takový výkon na úspěch pravděpodobně nestačil.

Zpáteční cesta do Prahy speciálem

Po obědě reprezentanti vyrazili autobusem do tříapůlmilionové Jokohamy, kde v úterý odehrají poslední zápas Kirin Cupu proti domácímu národnímu týmu. Na cestě do druhého největšího města země, které je vzdáleno pouze třicet kilometrů od největší tokijské aglomerace, nečekaně strávili více než šest hodin. Téměř jednou tolik, kolik vedení mužstva odhadovalo.

Důvodem byl nebývale silný provoz na příjezdových dálnicích. "Jeli jsme šest hodin a deset minut, ale naštěstí to bylo nakonec poměrně snesitelné, protože výprava byla rozdělena do dvou autobusů, a tak měl každý z hráčů dostatek prostoru pro odpočinek," vysvětlil mluvčí mužstva Jaroslav Kolář poté, co národní tým doputoval do hotelu Pan Pacifici v jokohamském zálivu.

Dlouhý let do vlasti si fotbalisté znovu užijí hned po utkání, kdy se vydají speciálem na zpáteční cestu do Prahy. Protože ale poletí z jednoho z tokijských letišť, jejich cestování už bude mnohem snadnější, než jaké absolvovali ve středu po příletu do Japonska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace