Sedmnáctka prohrála s Uzbekistánem a na MS končí už ve skupině

TORREÓN

Čeští fotbalisté do 17 let skončili při své premiérové účasti na mistrovství světa v Mexiku už v základní skupině. Osudnou se jim stala nedělní porážka 1:2 s Uzbekistánem, která rozhodla o tom, že v tabulce obsadili poslední čtvrtou příčku.

Josef Csaplár

Svěřenci trenéra Josefa Csaplára přitom měli utkání dobře rozehrané. Uzbekistán sice nejprve nastřelil tyč, ale ve 23. minutě zahrál jeden z jeho obránců ve vápně rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil sparťanský útočník Juliš a svou druhou brankou na turnaji otevřel skóre.

Jenže minutu před koncem poločasu čeští mladíci o náskok přišli. Střílenou přihrávku si zpracoval Chakimov, nedal šanci brankářovi Zimovi a srovnal.

Češi se sice snažili ihned po změně stran získat vedení zpět, ale po několika nevyužitých šancích převzal otěže zápasu Uzbekistán. V 73. minutě rozhodl kapitán Machstalijev, který po hrubce české obrany poslal laciným gólem svůj tým do vedení.

Csaplárovi svěřenci se pak pustili do posledního náporu, ze kterého ovšem vytěžil Uzbekistán několik nebezpečných brejků. Brankář Zima sice vytáhl tři skvělé zákroky, ale jeho spoluhráči se již v ofenzivě neprosadili. Češi tak po úvodní prohře 0:3 s USA utrpěli druhou porážku a s turnajem se loučí už po základní skupině.

Spolu s Uzbekistánem postupují USA i Nový Zéland, kterému po dnešní bezbrankové remíze s Američany stačily čtyři body k tomu, aby se vešel mezi čtyři nejlepší celky na třetích místech.