Rubriky:

Reprezentace

Přijeli jsme vyhrát, co jiného, pravili ve shodě až dojemné trenér Španělů i Casillas

6. října 2011 16:24 - PRAHA

Pomalu hodinu vydrželo pár desítek španělských fanoušků a hlavně fanynek poskakovat, tleskat a prozpěvovat před hotelem Mariott v centru Prahy, než se dočkali svých fotbalových idolů. Pochopitelně že s prodlevou oproti původnímu harmonogramu, ale nakonec přece jen mohli propuknout v extázi, když ze dveří autokaru vystupovali Xavi, Torres, Pedro a další hvězdy, jež trenér Del Bosque k páteční kvalifikaci přivezl. „Abychom vyhráli, samo sebou,“ pravil gólman Iker Casillas, jen co na něho namířily mikrofony.

 

Marcelo del Pozo , Reuters

Zraněný Iniesta Španělům chybí, Fábregas zrovna tak, ale oni z toho hlavu bolavou rozhodně nemají. Natož aby spekulovali, zda snad ve svých řadách najdou patřičnou motivaci, aby hráli na vítězství, když už mají jistý nejen postup, ale i prvenství ve skupině.

Puyol je osobnost, vítali zpátky stopera

„Všichni hráči jsou profesionály a proto mají dost motivace k tomu, aby vyhráli. A udělají pro to v Praze všechno,“ pravil pobaveně trenér mistrů světa a Evropy Vincente Del Bosque, když na něho otázky podobného ražení mířily.

Trenér českých fotbalistů Michal Bílek (vpravo) a jeho španělský kolega Vicente del BosqueTak my vám ten balón na chvíli půjčíme, jako by říkal trenérovi českých fotbalistů Michalu Bílkovi (vpravo) jeho španělský kolega Vicente del Bosque.foto: ČTK/AP/Frank Augstein

„Samozřejmě, že jsme přijeli, abychom vyhráli. A uděláme pro to všechno,“ přitakávala trenérovi reprezentační gólmanská jednička Iker Casillas. Jistý svým předsevzetím si je asi o to víc, že se do zadních řad španělského národního týmu vrátil zraněný stoper z konkurenční Barcelony Carles Puyol, nad jehož pražským startem se dlouho vznášel otazník. „Je to osobnost. Příklad pro všechny ostatní,“ kvitoval, že Puyol bude před ním operovat.

Zda Puyolův návrat kvitoval i trenér Del Bosque těžko soudit, protože k sestavě pro páteční střetnutí s českým týmem se vyjadřoval s úsměvem na rtech, ale hlavně hodně mlhavě. „Velká osobnost,“ opakoval na Puyolovu adresu po Casillasovi, ale dál se nešířil.

Silva? Měl prostě jiný názor

Stejně tak neprozradil, zda legionáře z londýnské Chelsea Fernanda Torrese postaví do základní jedenáctky. Přitom zpoza Pyrenejí přicházely před příletem Španělů zprávy, že by Torres měl hrát v Praze o svou šanci. „Uvidím, kterým hráčům dám šanci. Není jasné, zda to bude právě Torres,“ pravil Del Bosque vyhýbavě a hned do výčtu potencionálních útočníků zahrnul i Davida Villu z Barcelony, jenž měl mít údajně rovněž zdravotní problémy. „Dnes bude trénovat, zítra může nastoupit,“ usmál se španělský kouč.

"Jen škoda, že v jednom zápase nemůžu střídat vícekrát než třikrát. Rád bych si v následujících dvou zápasech vyzkoušel všechny nominované hráče," přidával.

A že by ho snad z konceptu, natož pak z dobré nálady, vyvedl postesk Davida Silvy z Manchesteru City, který si natvrdo posteskl, že v reprezentaci dostává málo příležitostí, a že kdyby kopal v Barceloně nebo Realu, zahrál by si v národním mužstvu mnohem častěji?! Ani omylem!

„V souvislosti se Silvou není třeba mluvit o problému, mezi námi se nepřihodilo nic vážného. Měl pouze jiný názor,“ reagoval kouč Španělů Del Bosque.

Del Bosque: Skupinu neznevážíme

I na Čechy došlo, to se ví. "Na jaře v Granadě jsme se s n imi dlouho trápili, jsou nebezpeční," vracel se Del Bosque o pár měsíců zpátky, ale i vystoupení Bílkova týmu ve Skotsku připomněl.

"Hráli tam rychle, předvedli hodně dobrý výkon, i když jen remizovali. Mohou nám způsobit problémy, proto se na ně musíme dobře nachystat. Nesmíme dopustit žádné překvapení, jímž bychom naši skupinu znevážili. Ani v Praze, ani potom doma v úterý se Skotskem," pravil rázně kouč mistrů světa.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace