Rubriky:

Reprezentace

Postoupíme! Rusy znám a Polákům jsem dal gól, věří Necid po losu EURO 2012

5. prosince 2011 08:25 - PRAHA

Budeme nuly, když nepostoupíme! Tak žádné takové vyjádření z úst českých reprezentantů nevyletělo. Zato si ho dopřál polský gólman Jerzy Dudek v reakci na podobu skupiny, v níž bude na fotbalovém mistrovství Evropy v příštím roce jeho tým i Češi. Ti volí obezřetnější slova, ač jsou ve společnosti, která je možná slabší než kvalifikační skupina na příští MS s Italy, Dány a Bulhary.

 

Ennio Leanza, ČTK/AP

„Je fakt, že se na to kouká celkem dobře,“ připustil alespoň obránce Tomáš Sivok. „Pro fanoušky to asi není tak atraktivní, i já bych tam měl radši z druhého koše Anglii, ale takhle je to aspoň vyrovnané. Můžeme být první i poslední,“ pokračoval opatrně Sivok. „Je to až neuvěřitelný, jak los dopadl,“ kroutil hlavou útočník Famagusty Jan Rezek.

„Pro nás není žádnej soupeř lehkej. Navíc jsem četl, že jsme outsideři celého turnaje... Jenže i ti outsideři skoro na každém turnaji překvapí, tak věřím, že to bude i náš případ. Všichni nás dopředu odepisujou, takže můžeme jen překvapit. A to není špatná výchozí pozice,“ přemítal s úsměvem. „Dostat Španělsko nebo Portugalsko, tak je to o něčem jiném. V téhle skupině máme daleko vyšší postupové šance než v každé z těch zbývajících,“ naladil na optimističtější notu nejlepší kanonýr ligy David Lafata.

Los EURO 2012 v Kyjevě skupin A a B.Los EURO 2012 v Kyjevě skupin A a B.foto: Reuters

A los přímo nadchl Tomáše Necida, útočníka CSKA Moskva, který se po operaci kolena vrací k tréninku. V Rusku hraje a Polsku vstřelil gól, když Češi před dvěma lety vyhráli v kvalifikaci MS v Praze 2:0. „Postoupíme! A kdo s námi jako druhý, to už je jedno,“ culil se Necid okamžitě po losu. Jinou alternativu nepřipouštěl. Ale i on varoval.

„Se žádným soupeřem to nebude lehké, ale opravdu si věřím a s losem jsem velmi spokojený. Rusy samozřejmě velmi dobře znám, mají nároďák poskládaný z hráčů velmi kvalitní domácí ligy i z krajánků. S Poláky to posledně bylo hodně o osobních soubojích a zvládli jsme to dobře. Dal jsem jim gól, takže mám příjemné vzpomínky. Řekové jsou nevyzpytatelní, když mají den, mohou porazit kohokoliv. Věřím však, že dobrý den budeme mít my a oplatíme jim vyřazení na EURO 2004,“ vylíčil Necid, který zároveň doufá, že se dá včas do pořádku a na šampionátu nebude chybět.

hok, dos, vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace