Rubriky:

Reprezentace

Jankulovski: S reprezentací to byl skvělý rok

13. listopadu 2003 10:52 - PRAHA

Obránce italského Udine Marek Jankulovski si v posledních měsících užíval radosti pouze v reprezentačním dresu, jeho italský chlebodárce vypadl v Poháru UEFA a příliš se mu nedaří ani v lize. O eventuálním přestupu do Juventusu ale 26letý fotbalista zatím nepřemýšlí, soustředí se na sobotní zápas s Kanadou. O tom všem vypráví v rozhovoru pro deník Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Udine bylo nečekaně vyřazeno z Poháru UEFA, už jste se z tohoto šoku probrali?
Úplně určitě ne, protože zklamání bylo veliké. Vyřadil nás průměrný Salcburk a hned v prvním kole, což je z pohledu ambiciózního klubu, jako je náš, fotbalová tragédie.

V Serii A také nejste v tabulce nijak vysoko. Nepanuje v klubu nervozita?
Zatím jsme v její polovině, ale je třeba se podívat na odehrané zápasy, především sílu soupeřů, s nimiž jsme se utkali. Během osmi kol jsme hráli téměř se všemi favority - Juventusem, Interem Milán, AS Řím i Laziem. S nimi jsme body neudělali, ale to nejtěžší máme za sebou. Teď nás čekají lehčí soupeři, s nimiž bychom měli vyhrávat a stoupat nahoru. Cíl klubu je hrát opět v evropských pohárech, což je reálné, takže co se týká umístění v tabulce, nikdo ve vedení klubu nezmatkuje. Zůstáváme klidní, máme dobré mužstvo.

Takže největší radost máte asi z výsledků reprezentace...
S reprezentací to byl skutečně skvělý rok bez ohledu na výsledek sobotního zápasu s Kanadou. Podařilo se dohrát kvalifikaci ve velkém stylu. Postup jsme si zajistili už v předposledním utkání s Nizozemskem a neztratili jsme ani v Rakousku. Postoupili jsme přímo. Dva roky jsme neprohráli, což je skvělé.

Dokáže se mužstvo vyhecovat i proti neznámému soupeři, jakým je Kanada?
My jsme nikdy nikoho nepodceňovali a neuděláme to ani nyní. Jak už jsem řekl, máme krásnou sérii bez porážky a rozhodně si ji nebudeme chtít pokazit. V Teplicích vždycky bylo výborné publikum, které nás jistě požene dopředu i tentokrát, a my je nechceme zklamat.

Trenér Brückner si hodně zakládá na sehranosti obranné čtveřice, ale opět chybí jeden z jejích základních kamenů, Grygera. Je to velký handicap?
Už několikrát jsme hráli kvůli absencím, zaviněným kartami nebo zraněními, v jiném složení. Snad jen René Bolf nescházel, Tomáš Ujfaluši, Zdeněk Grygera i já jsme nějakou absenci měli. Dobře sehraná obrana je důležitým základem, ale na druhou stranu je důležité vyzkoušet si i další varianty, aby jich pro evropské mistrovství bylo víc a všechny fungovaly. Takže v tom nevidím žádný velký problém.

Hovoří se o možnosti vašeho přestupu do Juventusu. Vidíte to jako hodně aktuální?
Samozřejmě by to byla velká pocta, protože Juventus je jedním z nejlepších a nejslavnějších klubů na světě. Rozhodně se ale nezabývám tím, jestli tam půjdu nebo ne. To je záležitost pro mého manažera. Budu o tom přemýšlet až ve chvíli, kdy se začne mluvit a jednat o konkrétním přestupu.

Karel Felt , Právo

Zrušit