Rubriky:

Reprezentace

Bílek nakonec kustodem u fotbalové reprezentace nebude

22. února 2012 18:09 - PRAHA

Bývalý kustod hokejového národního týmu Petr Bílek stejnou funkci u fotbalové reprezentace nakonec vykonávat nebude. Manažer národního celku Vladimír Šmicer sice v úterý oznámil, že Bílek nahradí Jaroslava Johna, který čelí podezření z krádeže bagru, předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta ale jeho návrh neschválil.

 

Petr Hloušek, Právo

"Manažer reprezentace měl zajistit obsazení uvolněného místa a navrhl Bílka. Rozhodl jsem se ale využít v této záležitosti svých pravomocí a vyjádřil jsem s tímto postupem nesouhlas. Budeme hledat jinou náhradu na toto místo, třeba i z vlastních zdrojů," uvedl na webu asociace Pelta.

Důvod svého nesouhlasu Pelta ani asociace neoznámily, podle spekulací za zamítavým stanoviskem stojí podezření, že měl Bílek v hokejové reprezentaci nesrovnalosti v souvislosti s výbavou. Kustod to ovšem podle serveru iDnes.cz vehementně popřel.

Šmicer Peltovo zamítavé stanovisko respektuje. "Rozhodovali jsme se s ohledem na praxi i s ohledem na to, že se blíží utkání v Irsku a kustod je potřeba. Pochopitelně ale názor šéfa asociace plně respektuji. Znamená to, že budeme hledat dál, abychom byli co nejdříve v kompletní sestavě," prohlásil Šmicer.

Bílek, přezdívaný "Áda", se u hokejové reprezentace podílel na zisku několika titulů mistrů světa. U fotbalového národního celku měl nahradit Johna, který ve funkci kustoda skončil kvůli podezření z krádeže bagru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace