Rubriky:

Reprezentace

Zase máme nejhorší skupinu, říká Nedvěd

1. prosince 2003 10:19 - PRAHA/TURÍN

Žádné nadšení nejevil kapitán fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd, když se dozvěděl výsledek losování skupin pro mistrovství Evropy v Portugalsku. "Potřetí za sebou máme nejhorší skupinu, šanci na postup ale máme," říká záložník turínského Juventusu v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Jak se vám líbí složení skupiny D, v níž bude hrát na euru česká reprezentace?
Zase máme nejhorší skupinu! To už potřetí za sebou. Určitě v ní nejsme největšími favority, což je určitá výhoda. Šanci na postup ale máme a popereme se o něj. Máme natolik kvalitní mužstvo, že se nemusíme bát nikoho.

Znovu se utkáme s Nizozemskem. Může to výhoda, nebo naopak?
Spíš nevýhoda. Porazili jsme je a oni nám to budou chtít vrátit i s úroky. Na druhou stranu jsme s Nizozemci v posledních letech sehráli několik kvalitních zápasů. Je to velice těžký soupeř, známe je. Rozhodující bude momentální forma.

Němci také nejsou na turnajích lehkým soustem...
Měli jsme je ve skupině v Anglii, ale to už je z pohledu obou týmů dávno. Oni mají kolikrát problémy v kvalifikaci, ale jsou turnajovým mužstvem. Fyzicky výborně připraveným, které se umí koncentrovat na zápasy šampionátů.

Takže nejlehčím soupeřem se jeví Lotyši?
Jen zdánlivě, protože už skutečnost, že vyřadili v baráži Turky a na mistrovství se dostali, svědčí o jejich kvalitě. Navíc je prakticky neznáme. Proto nevidím jako výhodu, že s nimi budeme hrát první utkání. Lepší by bylo, kdybychom je viděli alespoň jednou před vzájemným soubojem. Na šampionátu nemají co ztratit, budou hodně nepříjemní a my si nesmíme ztrátu dovolit.

Pokud chceme postoupit, musí to odnést někdo ze spolufavoritů a nejpravděpodobněji i Lotyši. Přes koho by to mohlo být?
To se teď nedá říct, turnaj je daleko. Ukáže se až v Portugalsku a hodně mohou napovědět právě už první duely.

Vy jste si nepřál Italy, alespoň z tohoto pohledu jste spokojený?
Kdepak, vyměnil bych je za Nizozemce.

Stihl jste los sledovat a mluvit o něm se spoluhráči?
Přijel jsem z tréninku domů v okamžiku, kdy už byly skupiny rozlosované. A zhrozil jsem se. Se spoluhráči jsme o losu moc nemluvili, hlavně po porážce s Interem nebyla nálada, ale určitě to probereme.

elt, hok, vn, Právo

Zrušit