Slováky poslal ven zlatý gól

DUBAJ

Slovenští fotbalisté do 20 let prohráli v osmifinále mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech s týmem Brazílie zlatým gólem. Nerozhodný stav 1:1 zlomil v páté minutě prodloužení Dudu.

Brazilci v roli vysokého papírového favorita předčili Slováky v rychlosti i ovládáním míče. I když měli trojnásobní mistři světa během zápasu více ze hry, skóre otevřeli Slováci. V 61. minutě zahrával první rohový kop svého týmu Žofčák, míč našel v šestnáctce nekrytého Filipa Šeba a střídající záložník hlavou překonal brankáře Jeffersona.

Brazilci změnili taktiku a začali nakopávat dlouhé míče před slovenskou branku. Až sedm minut před koncem se po chybě obránce Halenára prosadil Dudu, který zblízka zužitkoval centr spoluhráče Carvalha.

Ve druhé minutě nastavovaného času pak udeřil loktem do tváře Juninha střídající Kopúnek a viděl červenou kartu. Tým tak nastoupil do prodloužení oslabený a o postupu Brazílie už po pěti minutách rozhodl Dudu, který zakončil skvělou akci středem hřiště.

Brazilci narazí ve čtvrtfinále na Japonsko, mezi nejlepších osm týmů se probojovali i Španělé po výhře nad Paraguayí. Jediný gól zápasu vstřelil Sergio García, který po 65 minutách hry pokořil jinak neprůstřelného gólmana Anthonyho Silvu, a určil tak čtvrtfinálového soupeře Kanady.