Brazilská samba Japoncům neseděla

DUBAJ

V semifinále fotbalového mistrovství světa hráčů do dvaceti let se střetnou obhájci titulu Brazilci s Argentinou a Kolumbie se Španělskem. O postup do finále se týmu utkají v úterý 16. prosince, finále je v Dubaji na programu 19. prosince.

Brazilští mladíci rozstříleli Japonsko.

Brazilští fotbalisté rozhodli v dnešním čtvrtfinálovém zápase o postupu přes Japonsko hned v úvodní čtvrthodině. Po dvou brankách Carvalha a jedné trefě Klebera vedli už 3:0 a jejich náskok ještě do poločasu zvýšil Nilmar. Asijský tým se poprvé prosadil až v 89. minutě, v samém závěru ale Nilmar uzavřel svou druhou trefou v utkání skóre na 5:1.

Až díky zlatým gólům naopak postoupili hráči Španělska a Argentiny. Jihoameričané v duelu se Spojenými státy od 59. minuty prohrávali a až ve čtvrté minutě nastaveného času si gólem Mascherana vynutili prodloužení. Do semifinále je posunul pokutový kop, který proměnil Cavenaghi. Španělé, světoví šampioni z roku 1999, zdolali Kanadu 2:1, o vítězství rozhodl v páté minutě prodloužení Arizmendi z Atlétika Madrid.