Rosický: Takhle jsem si dlouho nezahrál

Utkání s Itálií si záložník Tomáš Rosický užíval. "Takhle jsem si dlouho nezahrál, prostě fantazie," liboval si v rozhovoru pro Právo. Herní pohodu kořenil gólem, kterým uzavřel gólový účet středečního zápasu na 2:2. "Gólu předcházela perfektní kombinační akce a výborná narážečka. Pak jsem se snažil o technickou střelu a ta se povedla," líčil.

Byl jste hodnocen jako nejlepší hráč duelu s Itálií, jak se vám osobně hrálo?Fantasticky, takhle už jsem si dlouho nezahrál. V Dortmundu už vůbec ne. Takový fotbal se mi moc líbí. Těší mě, že jsem dal po čase zase gól, který navíc znamenal vyrovnání v utkání s tak kvalitním soupeřem. Ale můj dobrý výkon vycházel i z toho, že jsme hráli velmi dobře jako mužstvo. Ve druhé půli jsme měli víc ze hry, ale remízu beru jako zaslouženou.

Vaše trefa byla parádní, mířil jste skutečně k levé tyči, kam míč zapadl?Gólu předcházela perfektní kombinační akce a výborná narážečka. Podíval jsem se, kde Toldo stojí a pak jsem se snažil ho obstřelit technicky, což se povedlo.

Mysleli jste na udržení série bez porážky?Při zápase není možné na něco takového myslet, ale v podvědomí to bylo. Udržet tuto sérii v zápase s takovým soupeřem, to se cení. Myslím si, že by mohla ještě dál pokračovat. Když jsme neprohráli na Sicílii, měli bychom uspět i v dalších utkáních. Před šampionátem nás upřímně řečeno silnější tým, než jsou Italové, nečeká.

Po Dortmundu jste oblékl i kapitánskou pásku reprezentace...Méďa mi ji dával a já se ho ptal, komu ji mám dát. On mi řekl, ať si ji nechám. Nic jiného za tím nebylo.

Byly hodně znát změny ve druhém poločase?To jste spíš mohli sledovat vy z tribuny. Pochopitelně se to projevilo, ale na rozdíl od Italů jsme to zvládli lépe a rychleji. Oni s tím měli větší problémy. S trochou štěstí jsme mohli tohle utkání vyhrát právě díky převaze ve druhé půli. Určitě je přínosem, že do mužstva zapadli i noví kluci a potvrdili, že v něm mají místo.

Překvapili vás něčím Italové?Nepřekvapili. My jsme věděli, že jsou vynikající dopředu, což potvrdili. Na druhou stranu jsou zase líní dozadu, čehož jsme dokázali párkrát využít. Určitě to je velice silný tým a my jsme dokázali, že se můžeme měřit i s nejsilnějšími celky světa.

V reprezentaci jste viditelně pookřál, s jakými pocitiy pojedete zpět do Dortmundu?S normálními. Mám pořád chuť do fotbalu a chci s Dortmundem získat maximum bodů. Jenže tam hrajeme jinak. Mám rád rychlou kombinaci, maximálně na dva doteky., To mi sedí, proto v reprezentaci fotbalově pookřávám. Tady na to jsou hráčské typy, v Dortmundu jich tolik není.