Rubriky:

Reprezentace

Brückner zřejmě pošle proti Irům i nováčka Plašila

30. března 2004 10:38 - PRAHA

Fotbaloví reprezentanti odletěli v úterý dopoledne k přípravnému utkání do Irska. Trenér Karel Brückner se při sestavování nominace musel smířit s několika absencemi, i proto by mohl v Dublinu dostat šanci při své premiéře v národním týmu mladý záložník francouzského Monaka Jaroslav Plašil.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Nevím, jestli se vejdu do sestavy. S trenérem jsem ještě nemluvil," prohlásil v pondělí v obležení novinářů dvaadvacetiletý Plašil. Ale kouč měl jasněji. "V Monaku hraje stabilně. Viděl jsem ho na videu a líbil se mi. Mohl by hrát na kraji zálohy," oznámil Brückner na včerejší tiskové konferenci.

Právě od středopolařů se sešlo mnoho omluvenek. V týmu chybí tradiční členové základní sestavy Karel Poborský či Vladimír Šmicer, nedorazil ani Štěpán Vachoušek. "Zranění jsou nepříjemná. Je jich už docela dost," posteskl si trenér. K výše jmenovaným se odpoledne připojil i Tomáš Hübschman, po vyšetření se ukázalo, že má zlomenou vřetenní kost. Za něj byl narychlo povolán jiný sparťan Petr Voříšek.

Jarošík překvapil

Brücknera zaskočila omluva Jiřího Jarošíka z CSKA Moskva. Někdejší sparťan není zraněn, ale chce si v klubu vybojovat lepší pozici. "Nemůžeme hráče nutit, aby hrál. Já ho ani nepřemlouval. Má problémy v týmu, chce je vyřešit. Omluvil se teprve poprvé, tak jsem se v tom nepitval a vyhověl mu," poznamenal k tomu trenér, jehož podobný krok překvapil: "Stalo se mi to poprvé."

Absence ve středové řadě nahrávaly možnosti vyzkoušet si některou z hvězd domácí soutěže. Třeba Václava Kolouška ze Slavie. "Předvedl výborný výkon v utkání s Příbramí. Určitě je v okruhu hráčů, které blíže sledujeme, ale vybíral jsem hráče podle soupeře. V Irsku to bude hlavně o práci dozadu," vysvětlil Brückner, proč dal raději přednost Romanu Týcemu.

Vzhledem k nabité záloze se ovšem Koloušek nemusí dočkat ani příště. "Jeho post je vlastně už obsazen. Je tam Nedvěd s Rosickým, jejichž pozice je silná a já jim věřím. I proto nehledám žádné další alternativy," podotkl reprezentační kouč s tím, že ho zaujala i další jména. "Dobře hrají ostravští Matušovič s Pospěchem. Výborný je také hamburský David Jarolím."

Střídání jako v Itálii

Naopak s poklesem formy se potýká Jiří Štajner. "Já ale opravdu nemohu reagovat na každý hráčův výkon. Dosud jsem s ním byl vždy spokojen. Když hrál v reprezentaci, vždy uspěl," hájil sparťana Brückner. I přesto zřejmě na pravé straně zálohy dostane před Štajnerem přednost Libor Sionko, zleva by měl hrát Plašil. Uprostřed by měli nastoupit Pavel Nedvěd a Tomáš Galásek.

Brückner plánuje v Dublinu poslat na hřiště většinu hráčů. Věří, že se s Iry dohodne na podobném systému střídání, který fungoval v souboji s Itálií. "Samozřejmě, že střídání narušují hru, ale podobně jako v Itálii bychom rádi střídali v poločase a pak třikrát v průběhu druhé půle."

Martin Kavka, Sport.cz

Zrušit