Rubriky:

Reprezentace

Nedvěd: Juventus je pasé, teď mě zajímá Euro

26. května 2004 09:00 - SEEFELD (Rakousko)

Kapitán české fotbalové reprezentace Pavel Nedvěd se ve švýcarském Luganu dostal z prodělané virózy a nyní je připraven udělat maximum pro úspěch českého týmu na mistrovství Evropy. V rozhovoru pro deník Právo Nedvěd zhodnotil uplynulou sezónu v Juventusu, šancích ČR na Euru či smysl přípravných zápasů s Bulharskem a Estonskem.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

V průběhu jara se vám ozval kotník a pak záda. Nakonec jste ještě prodělal virózu. Jak se momentálně cítíte?
Už v pohodě. Měl jsem týden volna, který jsem věnoval regeneraci. Ve švýcarském Luganu jsem i s rodinou absolvoval speciální kůru. Moc mi to pomohlo. Ještě o víkendu jsem dobíral antibiotika, ale už se cítím velmi dobře. Máme před sebou rozhodující fázi přípravy na šampionát a všichni věříme, že to dobře dopadne. Dva roky jsme o to bojovali, každý z nás se těší. Ta dlouho očekávaná velká chvíle je tady.

Mužstvo čekají ještě přípravné zápasy s Bulharskem a Estonskem, co od nich očekáváte?
Z hlediska těchto soupeřů vůbec nic. Ti nás nezajímají. Pro nás je podstatné se co nejlépe se připravit na EURO a ty dva zápasy jsou jenom jedním z prostředků.

Sezóna v Juventusu se moc nevydařila, už jste přemýšlel o příčinách?
Určitě to byla hodně nepovedená sezóna, především její jarní část. Dvakrát jsem byl s Juventusem mistrem, teď to nevyšlo, to se nedá nic dělat. AC Milán a AS Řím byly letos prostě lepší. Ale po skončení soutěže jsem Juventus hodil za hlavu, teď už mě zajímá jen EURO. Na nic jiného teď nemyslím.

Mluvil jste třeba se spoluhráči z Juventusu, kdy byste se chtěli na šampionátu potkat?
Moc ne, ale z toho, co jsme si řekli, bylo jasné, že Italové ani Francouzi by si nás nepřáli, a když, tak co nejpozději. O mně platí to samé. Náš první úkol je postup ze skupiny. Už to bych považoval za úspěch. Ve vyřazovacích bojích je to jiné a uvidí se, jak na tom kdo ze soupeřů bude. Loni v kvalifikaci všechno klapalo, letos v přípravě ne. Nemáme zatím formu jako loni na podzim, měli jsme hodně zraněných hráčů. Nejsme favority, ale to není špatné. Víc se budeme muset o všechno poprat, ale nepochybuji o tom, že každý z nás udělá pro postup co nejdál maximum.

Při posledním reprezentačním srazu jste říkal, že buď zvolíte před šampionátem ještě tvrdší trénink nebo naopak totální odpočinek. Pro co jste se rozhodl?
Vlastně se jedná o kombinaci obojího. Dvě kola před koncem už bylo jasné, že s Juventusem nemůžeme být lepší ani horší než třetí. Tomu jsem přizpůsobil trénink. Zapracoval jsem na fyzické kondici, která nebyla dobrá. V Luganu jsem pak regeneroval a doléčil se. Do tohoto místa jezdí i jiní fotbalisté, například Zidane. Cítím se fakt skvěle, byly roky, kdy jsem na tom byl hůř.

Budete mít ke spoluhráčům jako kapitán před šampionátem nějakou vážnou řeč?
Kdepak, řeči tady vede jenom trenér. Já jsem jeden z hráčů, poslouchám a připravuji se jako ostatní. Jsme jedna parta.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit