Rubriky:

Reprezentace

V Jerevanu si jedničku vysloužili Čech, Koller a Rosický

14. října 2004 10:05

S jistotou favoritů vybojovali čeští fotbalisté ve středečním kvalifikačním utkání MS s Arménií druhou výhru v řadě. V jaké formě se v Jerevanu představili jednotliví členové družiny trenéra Karla Brücknera? Přinášíme hodnocení reprezentačního výběru podle deníku Právo.

PETR ČECH 1
Moc práce neměl, jeho hlavní činností bylo usměrňování tápajícího Galáska a také středních obránců, u nichž to záhy mělo patřičnou odezvu.
ZDENĚK GRYGERA 2
S velkým přehledem bránil na pravé straně. Když už snad přišel k hráči pozdě, vše záhy napravil. Snaha o pomoc útoku byla málem korunována gólem po Kollerově hlavičce.
RENÉ BOLF 2
Ve středu obrany mu to s Ujfalušim zprvu neklapalo optimálně. Svižné narážečky domácích je oba v úvodu zaskočily.
TOMÁŠ UJFALUŠI 2
Že by zpočátku oplýval jistotou to nikoli, ale záhy se to změnilo. Bleskové průniky domácích, kteří v úvodu využili díru ve středu pole, se s přibývajícím časem už neopakovaly.
MAREK JANKULOVSKI 2-
Odehrál už lepší zápasy. Dozadu vcelku spolehlivý, ale dopředu se nijak zvlášť netlačil, ale to jak v závěru našel přihrávkou Sionka, bylo úžasné.
LIBOR SIONKO 2
Jako by byl zpočátku nervózní, kazil přihrávky, ale ve hře dopředu byl vidět stále více. Až na to zakončení... Jednou ho vychytal brankář, podruhé přehodil gólmana i břevno.
TOMÁŠ ROSICKÝ 1
Nejlepší na hřišti. S jistotou vládl na nerovném terénu. Rozhýbal zahuštěný střed ve chvíli, kdy se zdála arménská hradba neprostupná, a famózně zavěsil levačkou, svojí slabší nohou.
TOMÁŠ GALÁSEK 3
Nebylo to ono. Tenhle zápas se mu nepovedl. Jako defenzivní záložník obraně moc nevypomohl. Přihrávky se mu dařily jen ojediněle.
ŠTĚPÁN VACHOUŠEK 2
Více práce udělal dozadu. Dopředu byl neviditelný. Proti Arménům ale naštěstí nebyl nutný nadprůměrný výkon.
JAN KOLLER 1
Obrana jej v úvodu ignorovala, měl to tedy ulehčené a využil toho s přehledem. Ze série nájezdů se nakonec také trefil.
MAREK HEINZ 2
Jeho centry v první půli byly parádní, v kombinaci s Kollerem na hrotu ,načaly' soupeře hned v úvodu. Přihrál i na Rosického gól, čímž vymazal občasné ,hluché' chvíle.
RADOSLAV KOVÁČ 2
Přišel v době, když už tým hrál v pohodě na údržbu, zapojil se a nic nezkazil.
Jiří Jarošík, Vratislav Lokvenc nehodnoceni.
Hráči jsou hodnoceni podle školní stupnice od 1 do 5.

Zrušit