Rubriky:

Reprezentace

Z nosu mi udělali salát, smál se Kadlec. Kost měl totálně roztříštěnou

25. dubna 2012 17:38 - Kolín nad Rýnem/Praha

Český fotbalový reprezentant Michal Kadlec, kterému v noci ze soboty na neděli chuligán rozdrtil úderem pěstí nos, už má speciální ochrannou masku a věří, že v dresu Leverkusenu v sobotu nastoupí v předposledním bundesligovém utkání proti Hannoveru. „Ale nos a obličej kolem očí mi hraje všemi barvami jako duha,“ řekl do telefonu v rozhovoru pro Sport.cz a Právo.

 

ČTK

V pondělí vám operovali zlomený nos. Jak jste na tom dnes?
Lepší se to každým dnem. Samozřejmě, že nos je pořád velice citlivý, protože mi ho museli doslova rekonstruovat. Už na pohotovosti mi v neděli brzy ráno lékař po rentgenu řekl, že mám kost totálně roztříštěnou a doslova řekl, že mám z nosu pěkný salát. Teď už ho nemám ani tak moc oteklý. Ale hraji kolem očí všemi barvami jako duha.

Už máte ochrannou masku?
Ve středu večer mi ji upravovali na míru podle nosu.

Kdy budete trénovat?
Ve čtvrtek dopoledne budu trénovat poprvé. Věřím, že to zvládnu. V klidu se nedá odhadnout, jaké to bude.

Takže v sobotu skutečně nastoupíte proti Hannoveru?
Chtěl bych, ale uvidím, co na to nos. Jak budu snášet běhání, otřesy, výskoky, souboje... S lékařem jsme domluvení, že konečné rozhodnutí padne v pátek odpoledne nebo až v sobotu po rozcvičení. Času do zápasu je ještě pořád dost a opravdu se nos lepší. Normálně bych měl mít minimálně týden klid, ale já bych chtěl hrát.

Co EURO, není v ohrožení?
Vůbec ne! Masku budu používat pět až šest týdnů. Z toho vyplývá, že ji budu nosit na závěrečném soustředění, možná ještě v přípravě v Praze proti Maďarsku a podle situace pár prvních dní ve Vratislavi. Proti Rusům už bych měl hrát bez ní.

Neříkáte si, že se z Kolína nad Rýnem, kde bydlíte, odstěhujete?
Mně s v Kolíně líbí. Samozřejmě to byl šok, když mi ji ten mladík napálil z ničeho nic pěstí bez varování. Ale na druhou stranu se mi jinak nic nestalo. Tohle byla ojedinělá záležitost, nikdy před tím jsem nic takového nezažil. Spíš zůstanu, ale úplně nevylučuji ani stěhování jinam. Uvidím časem.

Chuligán se asi neomluvil, ale co 1. FC Köln, jehož byl fanouškem...
Vedení klubu se mi omluvilo hned po incidentu a distancovalo se od těch dvou chuligánů. Dokonce mi klub poslal domů dárkový koš s písemnou omluvou. Oni za to nemůžou, ale jejich přístup mě potěšil, od nich to bylo super gesto, které jsem samozřejmě přijal.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace