Rubriky:

Reprezentace

Na Necida a Suchého se osobně podívá i trenér Bílek

29. dubna 2012 09:57 - Moskva

Na české legionáře v ruské lize, útočníka CSKA Tomáše Necida a obránce Spartaku Marka Suchého, se příští týden osobně podívá i reprezentační trenér Michal Bílek. Pokud tedy obě utkání obou moskevských týmů stihne. ČTK to v neděli řekl trenérův asistent Jakub Dovalil, kterému se výkony obou hráčů v sobotním moskevském derby CSKA - Spartak (2:1) zamlouvaly.

 

Petr Horník, Právo

"Utkání mělo dobrou atmosféru," poznamenal na adresu derby před plnými tribunami v Lužnikách. "Oba hráči, jak Suchý, tak Necid, podali dobrý výkon. S jejich aktuální formou panuje spokojenost," řekl ČTK Dovalil.

Necid to měl podle něj složitější - potřeboval by akorát vstřelit gól a v tom měl smůlu, zatímco Suchý hrál s přehledem - až na závěrečnou žlutou kartu, pramenící zřejmě z frustrace v koncovce pro Spartak nešťastného utkání. "Góly, které dostali, byly ze standardních situací, takže za ně moc nemohl," dodal Dovalil.

Spartak byl v zápase podle experta o něco lepší, fotbalovější, v obraně hrál dobře a v útoku byl nebezpečnější a měl více šancí, zatímco obrana CSKA měla větší problémy. Ale nakonec armádní tým vyhrál.

Zkušenosti z ruské ligy se mohou hodit

Zkušenosti z ruské ligy se mohou hodit i v prvním utkání na evropském šampionátu, které podstoupí česká reprezentace ve Vratislavi právě s ruskou sbornou, ale to je podle Dovalila ještě daleko; záležet bude na aktuálním zdravotním stavu a formě hráčů a hlavně jejich výběr bude v rukou trenéra Bílka. Není si sice jist, zda i ve Vratislavi bude tolik dýmovnic jako v Lužnikách, ale "stadión určitě bude plný a mít svou atmosféru".

"Rusové mají silný tým, mají zkušené hráče, kteří jsou teď na vrcholu sil, jsou to všichni výborní fotbalisté. Utkání s nimi určitě bude důležitý," řekl ČTK Suchý.

Necid přesto považuje české šance za vysoké. Ale do vyhlídek se raději nepouštěl: "Do Eura je ještě daleko. Jestli pojedu, či nepojedu, budu, či nebudu hrát - to je ještě daleko. Teď se soustředím na konec sezony v lize, abychom ho dotáhli do vítězného konce," řekl. Každopádně dřívější zranění - až na jeden bolestivý souboj - už necítí: "Dalo se s tím hrát, nebolelo to. Je to v pohodě," ujistil Necid.

Vítězem ligy je už Zenit Petrohrad. CSKA je momentálně v tabulce druhý, má však shodný počet bodů jako třetí Dynamo, zatímco Spartak je se ztrátou jediného bodu čtvrtý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace