Rubriky:

Reprezentace

Čeští fotbalisté táhnou, ve Lvově je vyprodáno. Na zápas se chystá 35 000 fanoušků

15. srpna 2012 16:11 - Lvov

Pro české legionáře v ukrajinských službách trochu překvapivá informace. Stadión ve Lvově bude ve středu na přátelský zápas s českou reprezentací vyprodán. „A dokonce beznadějně. Na přípravu Blochinova výběru s naším mužstvem přijde pětatřicet tisíc fanoušků. A navíc už tři dny není k mání jediná vstupenka,“ hlásil vedoucí českého mužstva Jaroslav Dudl hráčům a trenérům ve srubové vesničce za městem, kde je národní tým ubytován. "Spíše v takovém pionýrském táboře," opravoval promptně.

 

www.uefa.com

„To mě překvapuje, protože na ligová utkání místního týmu Karpaty Lvov moc lidí nechodí. Nedaří se jim, takže v ochozech bývá pět šest tisíc fanoušků," udivilo gólmana Dněpropetrovsku Jana Laštůvku, že moderní fotbalový stánek postavený pro evropský šampionát bude plný až po prosklenou střechu.

A dokonce začal spekulovat, zda volbou Lvovu snad nezakládá ukrajinský fotbal novou tradici. „V Kyjevě Ukrajinci hrát nechtěli, protože obrovský Olympijský stadión by nevyprodali, Doněck odmítá Blochinova reprezentace také, protože v tamní aréně se jí dlouhodobě nedaří. Proto se hraje ve Lvově," meditoval Laštůvka, proč ve středu večer nastoupí česká reprezentace na stadiónu, který byl svědkem bojů v základní skupině EURO 2012.

Vystupovala tady i Anastacia

Aréna s kapacitou 34 915 diváků vystavěná uprostřed městského parku je opravdu nádherná, i když dva měsíce po skončení šampionátových bojů působí opuštěně, sklíčeně a pochmurně. Zvláště v dušičkovém počasí, které ve Lvově v těchto dnech panuje... Tesilové mraky až na zem, provazce deště skrápějící město prakticky v jednom kuse, teploty kolem dvanácti stupňů.

Neutěšený pohled pak podtrhuje pár zchátralých paneláků v okolí stadiónu ještě z dob sovětské moci, na nichž se čas podepsal víc než vydatně.

Lvovská aréna, která byla otevřena 29. října 2011 velkolepou show, v níž účinkovaly dva tisíce herců, tanečníků, akrobatů připomínajících svým vystoupením starobylou historii města a na kterou si Ukrajinci pozvali i populární americkou zpěvačku Anastacii, mezi tím vším působí jako klenot z jiného světa. Spojuje v sobě tradiční národní architekturu s moderními prvky, ze všech míst fotbalové arény je perfektní pohled na hřiště, komfort fanouškům pak garantuje prosklená střecha.

Ukrajinci zde v prvním mezistátním utkání vyhráli v listopadu 2011 nad Rakouskem 2:1, i když dohrávali jen v deseti bez vyloučeného Marka Deviče. Stadión ve Lvově je tedy pro ně stadiónem vítězným a i proto se sem vrátili na přípravný zápas s českým týmem.

Mělo se hrát v Oděse, prozradil Blochin

Ale že by tím zakládali novou tradici a do původně polského Lvova přesídlili natrvalo, to slavný trenér ukrajinského národního týmu Oleg Blochin odmítá. „Původně jsme chtěli a měli hrát v Oděse.  Problém ale nastal s tím, že tamní stadion není připravený a navíc tam účinkuje jistá hudební skupina," snažil se někdejší držitel Zlatého míče marně vzpomenout na muzikanty, kteří v Oděse vystupují.

„Proto jsme zvolili Lvov. A rádi, protože věříme, že nás návrat na zdejší stadión bude zase vítězný," vysvětloval Blochin hned poté, co se svým výběrem dorazil z Kyjeva, kde se na zápas s českou reprezentací připravoval.

Zdeněk Pavlis (Lvov), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace