Rubriky:

Reprezentace

Dánsku chybí proti Čechům Bendtner, nominován nebyl bek Poulsen

28. srpna 2012 14:10 - Kodaň

Fotbalistům Dánska bude 8. září v úvodním duelu kvalifikace mistrovství světa proti České republice chybět distancovaný útočník Nicklas Bendtner, do nominace se ale překvapivě nedostal ani obránce Simon Poulsen. Trenér Morten Olsen zatím však vybral jen 20 hráčů a další trojici chce nominovat později.

 

Profimedia.cz, Profimedia.cz

Bendtner pyká za to, že na červnovém ME oslavil gól v duelu s Portugalskem (2:3) vyhrnutím spodního prádla, na jehož lemu měl jméno irské sázkové společnosti. V pondělí neuspěl u UEFA s odvoláním.

"Je v pořádku, když dá UEFA hráči pokutu za to, že narušuje její marketingové zájmy. Ale neměli ho trestat i na sportovní úrovni (zákazem startu), vždyť UEFA je přece hlavně o fotbale," uvedl Olsen na nominační tiskové konferenci.

V nominaci je i mladý útočník Nicklas Helenius z Aalborgu, který zatím v národním týmu odehrál jen poločas, kouč ale nechtěl jednotlivé hráče komentovat. Bez vysvětlení tak zůstala i absence beka Poulsena, který v pondělí jako volný hráč přestoupil do Sampdorie Janov.

Oproti poslednímu přátelskému zápasu se Slovenskem nechybí v nominaci obránce Simon Kjaer z AS Řím. Opomenut naopak znovu zůstal v reprezentaci nejzkušenější záložník Thomas Kahlenberg, který podobně jako například Petr Jiráček zápolí s konkurencí v německém Wolfsburgu.

Nominace Dánska na zápas kvalifikace MS s Českou republikou:
Brankáři: Lindegaard (Manchester United/Angl.), Schmeichel (Leicester/Angl. II), Andersen (Evian/Fr.).
Obránci: Agger (Liverpool/Angl.), Okore (Nordsjaelland), Kjaer (AS Řím/It.), Wass (Evian/Fr.), Jacobsen (FC Kodaň).
Záložníci: Zimling (Bruggy/Belg.), Stokholm, Lorentzen (oba Nordsjaelland), Eriksen (Ajax/Niz.), Kristensen (FC Kodaň), Kvist (Stuttgart/Něm.), J. Poulsen (Monako/Fr. II).
Útočníci: Rommedahl (Bröndby Kodaň), Krohn-Dehli (Vigo/Šp.), Helenius (Aalborg), Jörgensen (FC Kodaň), Mikkelsen (Fürth/Něm.).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace