Rubriky:

Reprezentace

V nominaci jednadvacítky chybějí ofenzivní opory

28. srpna 2012 14:36 - Praha

V nominaci trenéra fotbalové jednadvacítky Jakuba Dovalila před závěrečnými dvěma zářijovými zápasy kvalifikace mistrovství Evropy 2013 chybějí ofenzivní opory v čele se zraněným nejlepším střelcem Janem Chramostou. Z devatenácti nominovaných hráčů do pole vstřelili pouze tři z nich po jedné brance.

 

Jan Handrejch, Právo

Česká republika, která vede po šesti utkáních svou skupinu, se nejprve v pátek 7. záři střetne s Černou Horou v Nikšiči. O tři dny později v Jablonci přivítá v posledním zápase kvalifikačního cyklu Wales. K účasti v říjnové baráži by mužstvu mohl ze dvou zápasů dokonce stačit pouhý bod, pokud druhá Arménie nevyhraje svůj poslední zápas.

"Pro nás jsou to dvě utkání, která se hrají bezprostředně po sobě. Máme to ztížené v tom, že se hraje pátek - pondělí. Vlivem toho, že Arménie vyhrála v srpnu ve Walesu, tak musíme hrát a první místo ještě nemáme jisté," uvedl na dnešní tiskové konferenci Dovalil.

Trápí ho i fakt, že řadu jeho svěřenců vyřadilo z nominace na dvojzápas zranění, problémem je i disciplinární ohrožení dalších hráčů. "V prvním utkání nemůže nastoupit Pavel Čmovš pro dvě žluté karty a momentálně jsou ve stavu zraněných ještě Josef Šural a Lukáš Hejda, který má výron v kotníku," konstatoval osmatřicetiletý trenér.

Devět změn

Od poslední nominace na červnové kvalifikační zápasy udělal hned devět změn. Bez jediného reprezentačního startu jsou zatím brankář Slovácka Milan Heča, obránce Tomáš Holeš z Hradce Králové, záložníci Ondřej Vaněk z Jablonce, Martin Pospíšil z Olomouce a nejlepší liberecký střelec posledních zápasů Šural.

Naopak nejzkušenějším hráčem současného výběru je zadák Jan Lecjaks z Young Boys Bern, který za "lvíčata" odehrál 24 utkání. Záložníci Jiří Hušbauer a Vladimír Darida povýšili do reprezentačního A-týmu. Do něj by dnes zřejmě byli nominováni i Ladislav Krejčí a Jan Chramosta, další opory jednadvacítky, nebýt jejich zranění.

"Posledním nepříliš příznivým faktorem před tou případnou baráží je, že se nám rozpadla ofenzivní osa sestavy. Vinou zranění nebo posunem do áčka zmizeli Chramosta, Krejčí, Hušbauer, Darida, Kadlec, takže pro nás to budou těžká utkání," řekl kouč, který zatím nemá představu o sestavě.

"Věřím, že ta dvě utkání zvládneme, ale ta osa se bude muset vybudovat celá nová a moc času nezbývá," dodal Dovalil.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na závěrečné kvalifikační zápasy v Černé Hoře (7. září) a s Walesem (10. září): 
Jméno a příjmení Klub
Brankáři 
Milan Heča Slovácko
Tomáš Koubek Hradec Králové
Roman Valeš Jablonec
Obránci 
Michal Frydrych Ostrava
Tomáš Kalas Arnhem
Jan Lecjaks Young Boys Bern
Lukáš Hejda Plzeň
Filip Novák Jablonec
Milan Nitrianský Slavia
Tomáš Holeš Hradec Králové
Pavel Čmovš Nijmegen
Záložníci 
Ondřej Vaněk Jablonec
Marek Hanousek Plzeň
Vlastimil Daníček Slovácko
Jan Kopic Jablonec
Lukáš Mareček Anderlecht Brusel
David Pavelka Sparta
Martin Pospíšil Olomouc
Egon Vůch Teplice
Útočníci 
Jan Pázler Dukla
Josef Šural Liberec
Stanislav Tecl Jihlava
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace