Devatenáctka neudržela vedení a remizovala se Severním Irskem

Dungannon

Čeští fotbalisté do 19 let vstoupili do úvodní části kvalifikace o postup na mistrovství Evropy remízou 1:1 se Severním Irskem. Svěřenci trenéra Josefa Csaplára vedli po gólu Dominika Maška, ale brzy poté vyrovnal Jones Joey.

V kvalifikační skupině, kterou hostí právě Severní Irsko, čekají na Čechy ještě duely s Řeckem a Moldavskem; jejich dnešní vzájemný zápas skončil bezbrankovou remízou. Ze skupiny postoupí první dva týmy plus nejlepší celek na třetích místech ze všech 12 skupin.

Utkání se Severním Irskem bylo poměrně vyrovnané, Češi ale měli k výhře blíže poté, co v 60. minutě potvrdil své střelecké vlohy útočník bundesligového Hamburku Mašek. Jenže už čtyři minuty na to domácí zahráli rohový kop a Joey srovnal.