Fotbaloví reprezentanti do 19 let postoupili do další fáze kvalifikace ME

Ballymena

Čeští fotbalisté do 19 let postoupili do elitní fáze kvalifikace o mistrovství Evropy díky vítězství v základní skupině. Po remíze 1:1 se Severním Irskem a výhře 2:0 nad Moldavskem dnes porazili Řecko 2:1. Vítězný gól dal Dominik Mašek, který se trefil ve všech třech zápasech.

Čechům stačila k jistotě postupu i remíza, ale trenér Josef Csaplár je nabádal, aby hráli na vítězství. K němu jim pomohla i chyba řeckého stopera Gutase, který si dal už ve 4. minutě vlastní gól. Řekům se sice povedlo do poločasu srovnat, ale ve druhé půli znovu zaúřadoval Mašek.

Talentovaný útočník Hamburku zužitkoval přihrávku kapitána Čermáka a svým třetím gólem v kvalifikaci zařídil výhru a triumf ve skupině. Spolu s Českem postupuje i Řecko. Severnímu Irsku nepomohla ani vysoká výhra 8:1 nad Moldavskem.