Rubriky:

Reprezentace

VIDEO: Ordoš bude mít v hledišti při utkání se Slováky 140 známých

13. listopadu 2012 15:44 - Praha

První nominace do reprezentace a hned zápas v domácím prostředí v Olomouci. Fotbalový útočník Michal Ordoš je na středeční přípravný duel se Slovenskem natěšený o to víc, že stadion Sigmy důvěrně zná ze svého ligového působení. V hledišti bude mít podporu 140 známých a doufá, že se v kabině nebude muset stěhovat.

Sport.cz

Spolu s ním se na zápas na domácí půdě chystají i další dva Hanáci Martin Pospíšil a Tomáš Hořava. "To, že se to hraje doma, ten zážitek umocní. Pokud nastoupíme, lidi z toho budou mít taky radost. Bylo by pěkné, kdybychom se dostali na hřiště všichni tři. A kdyby se vyhrálo, bylo by to super," řekl novinářům na srazu reprezentace v Praze Ordoš.

Jelikož se hraje doma, bude mít v hledišti velkou podporu. "Bral jsem asi 140 lístků. Jsem z vesnice, lidi to tam pohltilo. Vypravili tam nějaké autobusy, takže budu mít na stadionu hodně lidí," prohlásil s úsměvem.

Místo v kabině si chce udržet

Věří, že si nebude muset vyklízet své místo v olomoucké kabině. "Snad všichni tři zůstaneme na svém místě, aspoň doufám. Ale když minule hrála reprezentace v Olomouci, seděl v té naší trojřadě trenér. Možná nás vyhodí jinam," vtipkoval Ordoš.

S trenérem Michalem Bílkem zatím svou roli v týmu nerozebíral, stihli ale pohovořit v neděli večer, kdy je kouč s manažerem národního týmu Vladimírem Šmicrem vezli z ligového duelu v Plzni do Prahy. "Nemělo cenu jezdit zpátky do Olomouce, to by byla zbytečná cesta. Bavili jsme se všeobecně, shodli jsme se v tom, že Plzeň hrála výborně. Pochválili jsme ji," uvedl Ordoš, který musel se Sigmou překousnout hladkou porážku 0:3 a pád z prvního místa v tabulce.

Teď už ale jeho myšlenky směřují k reprezentaci. Přestože je s dvanácti brankami aktuálně nejlepším ligovým střelcem, v devětadvaceti letech už s pozvánkou vůbec nepočítal.

"Vůbec mě to nenapadlo, ani teď po tom hattricku s Příbramí. Navíc ty zápasy, které viděl trenér Bílek, nebyly z mé strany moc vydařené. I vzhledem k tomu mému věku a z hlediska perspektivy národního mužstva jsem si říkal, že to pro mě nebude nějak aktuální. Teď se to změnilo a já se budu snažit dokázat, že jsem tu právem," uvedl Ordoš.

I když je spolu s ním v aktuální nominaci sedm úplných nováčků, olomoucký kanonýr příliš nepočítá s tím, že by hrál proti Slovákům od začátku. A nečeká ani to, že by se na hřišti v jednu chvíli sešli všichni Hanáci. "Bylo by to zajímavé, ale asi těžko realizovatelné. Nepočítám s tím, že bych šel do zápasu od začátku. Jsou tu jiní hráči, kteří jsou tu delší dobu. Ale záleží na trenérovi," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace