Reprezentace

Konečně skvělé hodnocení! Sedm jedničkářů a hvězdné trio Lafata, Darida, Dočkal

14. listopadu 2012 21:28

Jen houšť a větší kapky, chce se zvolat po vydařené přípravě české fotbalové reprezentace se Slovenskem (3:0). V redakčním hodnocení si hned sedm hráčů vysloužilo na školní stupnici nejlepší možnou známku jedna. Abychom však přece jen vyzdvihli tři nejlepší, jednička s hvězdičkou patří střelci Lafatovi, špílmachru Daridovi a mimořádně suverénnímu debutantu Dočkalovi.

Milan Malíček, Právo

Tomáš Vaclík

1. Tomáš Vaclík

Hodnocení redakce: 2

Začal sebevědomě kličkou na soupeřova útočníka, ve druhé půli neváhal zariskovat znovu a vyběhnout daleko z branky. Gólovou šanci ale vzhledem k marnosti soupeře řešit nemusel.

Theodor Gebre Selassie

2. Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 1

Ideálním bochánkem nacentroval na první Lafatův gól, po půlhodině mu servíroval další. Stále hrozil dopředu a výborně spolupracoval s Dočkalem.

Tomáš Sivok

3. Tomáš Sivok

Dobře zasáhl při největší šanci Slováků v první půli, i v dalších situacích byl do přestávky jistý.

Marek Suchý

4. Marek Suchý

Hned na úvod zastavil dvě akce soupeře a měl klid. Potvrdil, že Liga mistrů mu jde k duhu.

David Limberský

5. David Limberský

Na levé straně obrany sebejistý a aktivní jako v posledních měsících vždy.

Vladimír Darida

6. Vladimír Darida

Založil první gólovou akci a u druhé branky si připsal druhou asistenci. Při svém mládí se chopil dirigentské taktovky – a byl celý zápas vynikající. Vymyslel ostatně i třetí gól.

Jaroslav Plašil

7. Jaroslav Plašil

Právě kapitán rozvinul první gólovou akci, s Daridou se výborně doplňovali.

Bořek Dočkal

8. Bořek Dočkal

Od prvních minut na něm bylo znát, jak si z Norska věří, jak si fotbalu užívá. A efektní gól do šibenice za to byl zaslouženou odměnou.

Michal Ordoš

9. Michal Ordoš

Hodnocení redakce: 3

Ze záložníků nejméně výrazný, hru spíš zpomaloval a přihrával většinou zpátky.

Ladislav Krejčí

10. Ladislav Krejčí

Druhý gól svou hbitostí připravil, ještě jednou pak Pekaríka vymáchal tak, že Slováci bundesligou protřelého beka raději hned po čtvrthodince vystřídali...

David Lafata

11. David Lafata

Dva góly za úvodních šest minut, dobrá práce. Na to, že to je podle kouče Bílka jen hráč pro domácí ligu, dokonce skvělá!

Martin Latka

12. Martin Latka

Sotva do druhé půle nastoupil, odvrátil hlavou hrozící nebezpečí. Jednou se nedohodl s gólmanem Vaclíkem, v závěru po rohu málem i on skóroval.

Libor Kozák

13. Libor Kozák

Jako nástupce střelce Lafaty to měl těžké, do děje zápasu výrazněji nezasáhl.

Matěj Vydra

14. Matěj Vydra

Hned po čtyřech minutách na hřišti málem skóroval. Vzápětí tedy aspoň skvěle přihrál na gól Dočkalovi.

Jakou známku byste dali fotbalistům za odvedený výkon v zápase se Slovenskem? (známkuje se jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší)