Konečně skvělé hodnocení! Sedm jedničkářů a hvězdné trio Lafata, Darida, Dočkal

Jen houšť a větší kapky, chce se zvolat po vydařené přípravě české fotbalové reprezentace se Slovenskem (3:0). V redakčním hodnocení si hned sedm hráčů vysloužilo na školní stupnici nejlepší možnou známku jedna. Abychom však přece jen vyzdvihli tři nejlepší, jednička s hvězdičkou patří střelci Lafatovi, špílmachru Daridovi a mimořádně suverénnímu debutantu Dočkalovi.

Základní jedenáctka, která nastoupila do přátelského zápasu proti Slovensku

Tomáš Vaclík
Začal sebevědomě kličkou na soupeřova útočníka, ve druhé půli neváhal zariskovat znovu a vyběhnout daleko z branky. Gólovou šanci ale vzhledem k marnosti soupeře řešit nemusel.
2
Theodor Gebre Selassie
Ideálním bochánkem nacentroval na první Lafatův gól, po půlhodině mu servíroval další. Stále hrozil dopředu a výborně spolupracoval s Dočkalem.
1
Tomáš Sivok
Dobře zasáhl při největší šanci Slováků v první půli, i v dalších situacích byl do přestávky jistý.
2
Marek Suchý
Hned na úvod zastavil dvě akce soupeře a měl klid. Potvrdil, že Liga mistrů mu jde k duhu.
2
David Limberský
Na levé straně obrany sebejistý a aktivní jako v posledních měsících vždy.
1
Vladimír Darida
Založil první gólovou akci a u druhé branky si připsal druhou asistenci. Při svém mládí se chopil dirigentské taktovky – a byl celý zápas vynikající. Vymyslel ostatně i třetí gól.
1
Jaroslav Plašil
Právě kapitán rozvinul první gólovou akci, s Daridou se výborně doplňovali.
2
Bořek Dočkal
Od prvních minut na něm bylo znát, jak si z Norska věří, jak si fotbalu užívá. A efektní gól do šibenice za to byl zaslouženou odměnou.
1
Michal Ordoš
Ze záložníků nejméně výrazný, hru spíš zpomaloval a přihrával většinou zpátky.
3
Ladislav Krejčí
Druhý gól svou hbitostí připravil, ještě jednou pak Pekaríka vymáchal tak, že Slováci bundesligou protřelého beka raději hned po čtvrthodince vystřídali...
1
David Lafata
Dva góly za úvodních šest minut, dobrá práce. Na to, že to je podle kouče Bílka jen hráč pro domácí ligu, dokonce skvělá!
1
Martin Latka
Sotva do druhé půle nastoupil, odvrátil hlavou hrozící nebezpečí. Jednou se nedohodl s gólmanem Vaclíkem, v závěru po rohu málem i on skóroval.
2
Libor Kozák
Jako nástupce střelce Lafaty to měl těžké, do děje zápasu výrazněji nezasáhl.
3
Matěj Vydra
Hned po čtyřech minutách na hřišti málem skóroval. Vzápětí tedy aspoň skvěle přihrál na gól Dočkalovi.