Rubriky:

Reprezentace

V Makedonii si jedničku vysloužili Jankulovski a Lokvenc

18. listopadu 2004 12:33

Obránce Marek Jankulovski a střídající útočník Vratislav Lokvenc dopadli nejlépe v hodnocení českých fotbalistů po kvalifikačním utkání v Makedonii. Nejhorší známky si podle deníku Právo naopak vysloužili Tomáš Galásek, Štěpán Vachoušek a Tomáš Jun.

PETR ČECH 2
Jistota, ale moc zaměstnaný nebyl. Rychlou reakci prokázal při tečované střele Čadikovského.
ZDENĚK GRYGERA 2
Celkově odehrál slušnou partii. Hodně aktivní dopředu.
RENÉ BOLF 2
Sice se nevyvaroval dvou minel, ale pak přestal vymýšlet. V 54. min. naservíroval míč do šance Kollerovi.
TOMÁŠ UJFALUŠI 2
S Bolfem tvoří vyrovnanou stoperskou dvojici a Makedonci je moc nezaměstnali. Jednou zaspal, ale nic z toho nebylo.
MAREK JANKULOVSKI 1
Nejlepší z obranné čtyřky. Měl nebezpečné průniky, dal několik centrů do šestnáctky a Kollerovi přihrál svou slabší pravačkou na druhý gól.
KAREL POBORSKÝ 2
Dlouho to nebylo ono, chyběla jeho typická lehkost. Hrnul se k zahrávání přímých kopů, ale branku ani jednou neohrozil. Jenže jeho perfektní centr na první gól, to byla lahůdka.
TOMÁŠ ROSICKÝ 2
Předvedl pár hezkých akcí, snažil se střílet i hledat volné spoluhráče. Někdy se to dařilo, jindy ne. V 58. min. pálil šajtlí doprostřed branky.
TOMÁŠ GALÁSEK 3
Nic moc nevymyslel, skoro nic nezkazil. Makedonci ho jako defenzívní štít skoro neprověřili.
ŠTĚPÁN VACHOUŠEK 3
Průměr. V první půli vybídl do šance Kollera, k zakončení se sám dostal až v 56. min., ale netrefil.
MILAN BAROŠ .
Nehodnocen. Po čtvrt hodině si natáhl stehenní sval levé nohy, s nímž měl nedávno trable i v Liverpoolu. V 17. minutě musel ze hřiště a do té doby předvedl jen hlavičku vedle.
JAN KOLLER 2
Dlouho byl zralý na střídání. Aspoň jednu šanci měl proměnit. Hlavně tu, kdy netrefil míč na čáře. Ale v závěru zařídil hlavou pojistku v podobě druhého gólu. To nešlo nedat.
MAREK HEINZ 2
Ještě v první půli vybídl díky vyhranému souboji do šance Kollera. Třikrát nebezpečně pálil, v 86. min. vykopl jeho bombu z čáry obránce.
TOMÁŠ JUN 3
Má za sebou debut v áčku a mohl být pohádkový, kdyby proměnil obrovskou šanci, do níž ho vybídl Koller. Jenže v koncovce selhal.
VRATISLAV LOKVENC 1
Přesně kvůli tomu šel na posledních 15 minut na trávník. Po delší době se trefil v reprezentaci a byl to gól veledůležitý. Paráda.
Hráči jsou hodnoceni podle "školní" stupnice od 1 do 5.

Zrušit