Čeští futsalisté na favorita nestačili

Na futsalovém mistrovství světa podlehli čeští reprezentanti Brazílii 1:4. Přes obětavý výkon Češi na hlavního favorita šampionátu nestačili a po prohře obsadili ve skupině B druhé místo. Český tým přes porážku sehrál nejlepší zápas na turnaji, v nedělním čtvrtfinále změří reprezentace síly se Španělskem.

Brazilce v úvodu překvapil a vedle vedoucího gólu měl i další šance. Soupeř byl ale podle předpokladů aktivnější, Čechy výrazně přestřílel a do vedení se dostal jen krátce poté, co měl Dlouhý na noze druhý gól. Sporný moment přišel před poločasem, protože Brazilci dali branku po rohu, který byl rozehrán až po uplynutí časového limitu první půle.

České futsalisty jako by podivný okamžik semknul a po pauze začali předvádět velmi atraktivní hru. Brazilci sice byli stále lepší v počtu střel, jenže Kamenického tyč ve 23. minutě odstartovala sérii velkých šancí, které však skončily vesměs na rukavicích skvělého gólmana Franklina.

V době největšího náporu ale přidal Neto třetí gól a zkušený soupeř si už výhru nenechal vzít. Nadřel se na ni ale nakonec možná víc, než očekával.

Brazílie - ČR 4:1 (2:1)
Branky: 15. Indio, 20. Falcao, 27. Neto, 37. Vander - 3. M. Mareš. Rozhodčí: Del Cid (Guat.). ŽK: 0:1. Akumulované fauly: 3/3 - 1/4. Penalty (10 m): 0:0. Diváci: 1200.
ČR: Klíma - Rajnoch, Sluka, M. Mareš, Dlouhý - Kamenický, Havel, Blažej, Musial (21. Sláma). Trenér: Stříž.