Reprezentace

Známkování hráčů: Sázka na Jiráčka? Velký omyl. Střídající Rosický už Česko nespasil

23. března 2013 00:06 - Olomouc

Petr Jiráček na postu podhrotového záložníka v páteční kvalifikační bitvě Česko-Dánsko měl daleko k hvězdné formě, kterou okouzloval v minulé sezóně či ještě během mistrovství Evropy 2012. V Olomouci vyhořel na místě, které patří Tomáši Rosickému. Kapitán naskočil do zápasu z lavičky až příliš pozdě, než aby sám dokázal nepříznivý vývoj zvrátit.

Petr Josek, Reuters

Petr Čech

Petr Čech

Hodnocení redakce: 3

Nejprve ne zcela jistý zákrok při vysokém centru, v dalším průběhu ovšem ukazoval tradiční přehled v rozehrávce a parádní zákroky. Vytáhl se zejména proti dělovce Eriksena. S gólovými akcemi Dánů nemohl nic dělat. V závěru uchránil Česko od většího přídělu.

Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 5

Jeho výpady po kraji z minulých měsíců neexistovaly, v defenzivě nejistý, v rozehrávce naivní. Řešení situace před třetím gólem soupeře, kdy míč poslal nahodile přímo do středu hřiště, bylo skandální.

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok

Do přestávky byl jistý při hlavičkách, snažil se o rozehrávku. Po obrátce osudově neuhlídal Kjära, v soubojích s důrazným Corneliusem postrádal agresivitu.

Michal Kadlec

Hodnocení redakce: 4

V soubojích postrádal důraz, ani v hlavičkových soubojích nebyl stoprocentní. Skluz před úvodním gólem Dánů byl hodně alibistický a opatrný.

David Limberský

Zůstal za výkony z plzeňského dresu. Ofenzivu takřka nepodpořil, podepsal se pod první inkasovanou branku, kdy bylo postavení celé obrany hodně rozpustilé.

Vladimír Darida

V úvodu několikrát chyboval v rozehrávce, postupně se do hry přece jen trošku dostal, ale kolmé či překvapivé přihrávky spoluhráčům nepřipravil, pro Dány nebezpečím nebyl. Absolutně postrádal důraz a podepsal se pod třetí gól.

Jaroslav Plašil

Dvakrát během první půle uhasil nebezpečí při rodícím se brejku Dánů, dobře odebíral míče, byl rychlý v rozehrávce. Jako jeden z mála se nebál hrát.

Matěj Vydra

Matěj Vydra

Jedno z mála nebezpečí pro soupeřovu obranu. Pouštěl se nebojácně vpřed, nabízel se, snažil se o zakončení, ale všechno marné. Jeho střely však byly nepřesné či je hosté stačili zablokovat. Spoluhráči málo využívali jeho předností.

Petr Jiráček

Post podhrotového záložníka mu není vlastní, což se ukázalo v plné nahotě. Nebyl ve své kůži. Přihrát v pátek večer Jiráčkovi znamenalo odevzdat míč soupeři. Balón nepřihrál, spoluhráčům byl při snaze o kombinaci spíše na obtíž.

Ladislav Krejčí

Nebojácně se pouštěl po křídle na zteč dánské obrany. Dvakrát zahrozil nebezpečným centrem, jinak nic nepředvedl.

David Lafata

S výjimkou parádní střely z 32. minuty z hranice velkého vápna se k ohrožení Dánů nedostal. Pořád byl v obklíčení hostujících zadáků, kteří se s ním nemazali a při každé příležitosti mu dali pocítit, že je v prostoru, kde není vítán. Spoluhráči mu kloudně nepřihráli.

Tomáš Rosický

Jeho nástupem dostala hra českého týmu myšlenku, která celou hodinu chyběla. Nenašel však pochopení u spoluhráčů.

Bořek Dočkal

Hře nijak neprospěl, jen zapadl do bídy a zoufalství, v němž už se český tým topil.

Libor Kozák

Libor Kozák

Hodnocení redakce: nehodnocen

Hrál příliš krátce.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Oznámkujte výkony českých reprezentantů proti Dánsku jako ve škole na stupnici 1-5.