Rubriky:

Reprezentace

Stoper Kadlec po blamáži: Strkat hlavu do písku není nic platné

23. března 2013 15:46 - Olomouc

Obrana české fotbalové reprezentace vychvalovaná po podzimu a prvním přípravném utkání letošního roku v páteční kvalifikační bitvě s Dánskem vyhořela. Od zadáků Bílkova týmu se spoluhráči nedočkali kloudné rozehrávky, o tvrdosti a agresivitě alespoň se blížící stejným hodnotám na dánské straně rovněž nemůže být řeč. „S přibývajícími minutami jsme ani nechodili do soubojů," přiznává reprezentační obránce Michal Kadlec.

 

Jan Handrejch, Právo

Proč česká defenziva po předešlých zápasech, kdy udržela opakovaně čisté konto, v páteční kvalifikační bitvě v Olomouci proti Dánsku vybouchla? Byli Dánové lepší než Turecko a Slovensko v přípravných duelech v listopadu, respektive únoru. Nebo hrál český tým tak špatně?

Obojí. Dánové nám mnoho nepovolili v rozehrávce, byli hodně vytažení. Mezihra nám moc nešla. Nesbírali jsme ani odražené balóny. Po přestávce jsme chtěli bojovat, ale gól s námi zamával. Druhý nás uzemnil. A třetí už byl vyloženě krutý.

Před prvním inkasovaným gólem jste šel proti dánskému hráči do skluzu, ale míč jste nezasáhnul a do souboje jste se nedostal. Co se přihodilo?

Šlo o odražený balón, který měl rotaci směrem k protihráči. Myslel jsem, že bude střílet z první, proto jsem šel do skluzu. Do té doby jsme to nějak zvládali, i když brejky Dánů byly hodně nebezpečné.

Po přestávce obecně český tým postrádal agresivitu. Z jakého důvodu jste se spoluhráči nebyli dostatečně důrazní?

Vždy chcete být agresivní. Někdy se balón odrazí na druhou stranu, někdy jste v souboji pozdě. Dánové nás předčili. Je pravda, že agresivita nám chyběla. Ani jsme nechodili do soubojů.

Poznamená prohra tým do další bitvy? Nepodepíše se až příliš na výkonu pro duel v Arménii?

Všichni víme, že se nám utkání nepodařilo. Ale nepomůže nám strkat hlavy do písku. Už jsme v minulosti dokázali, že se umíme po špatných zápasech zvednout. Já o naší síle nepochybuji.

Až se zdá, jakoby český tým nedokázal hrát v pozitivní atmosféře. Vyhovuje vašemu výběru situace, kdy jste pod tlakem?

Nikdo z nás nemá rád kritiku. My jsme dvakrát vyhráli přípravu, ale je nám to prd platné. Dostali jsme facku a nezbývá, než ostatní zápasy vyhrát. Já věřím, že budeme úspěšní. Ale přijde mi nefér, když hned po první prohře posloucháme skandování Bílek ven.

Už v úterý nastoupíte v Arménii. Co lze do dalšího kvalifikačního utkání změnit?

Moc věcí ne. Ale každý zápas je jiný. Je dobře, že nebudeme dlouho myslet na výprask od Dánů a rychle hrajeme.

Berete situaci tak, že každý zápas pro vás bude jako finále na turnaji, z něhož můžete odejít v případě nezdaru jen jako poražený bez možnosti nápravy?

Ano. Pochopitelně naše prohra znamená dvakrát porazit Itálii, ale ještě uvidíme podle vývoje ve skupině. I když je jasné, že pokud budeme hrát jako proti Dánsku, neporazíme nikoho. Ale pokud navážeme na zápasy se Slovenskem nebo v Turecku, šance existuje.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace