Rubriky:

Reprezentace

Plzeň vyloučila možnost, že by uvolnila kouče Vrbu k reprezentaci

26. března 2013 14:34 - Plzeň

Generální manažer fotbalistů Plzně Adolf Šádek kategoricky vyloučil možnost, že by západočeský klub pustil trenéra Pavla Vrbu k české reprezentaci. Vedení Viktorie s uznávaným koučem počítá nejméně do června 2015, kdy mu v Plzni vyprší stávající smlouva.

 

Petr Horník, Právo

Vrba se po prohře českého týmu 0:3 s Dánskem ve světové kvalifikaci stal podle spekulací hlavním kandidátem na post reprezentačního kouče pro případ, že by byl po zápase v Arménii odvolán Michal Bílek.

Deník Sport v pondělí uvedl, že má Vrba ve smlouvě s Plzní údajně klauzuli ve výši deseti miliónů korun a za toto odstupné by ho mohl šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta k národnímu týmu získat.

Šádek to ale v úterý odmítl. "Chci ujistit širokou veřejnost, že výstupní klauzule je zcela nereálná. Žádná taková věc pro teď ani pro léto není. Dotaz na uvolnění trenéra Vrby může přijít, ale odpověď bude kategoricky ne. Ani teď, ani v létě," řekl Šádek novinářům.

Viktoria počítá s Vrbou minimálně do června 2015

Plzeň se schůzce s Peltou nebrání, snaha získat k národnímu týmu Vrbu ale podle Šádka nemá šanci na úspěch. "Dám si s panem Peltou strašně rád kafe, ale otázka uvolnění trenéra Vrby bude vyřešená ještě dřív, než si zamíchám cukr a mléko do kafe," uvedl Šádek.

Plzeňské vedení nechce měnit dlouhodobou koncepci a počítá s tím, že Vrba na západě Čech bude pokračovat minimálně do června 2015, kdy mu skončí nynější kontrakt.

"Jak už zmínil majitel klubu, vůbec nepřemýšlí a neuvažuje o tom, že by k nějakému odchodu nebo údajnému handlu přistoupil. Máme koncepci s trenérem Vrbou do roku 2015 a nehodláme, nemůžeme ani nebudeme na tom nic měnit," dodal Šádek.

Změna na postu reprezentačního trenéra se stala znovu aktuální poté, co český celek v pátek doma podlehl Dánsku 0:3 a výrazně si zkomplikoval boj o světový šampionát. Kouč Bílek připustil, že pokud jeho svěřenci ztratí body i v úterý v Arménii, zřejmě to bude znamenat jeho konec u týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace